اخذ ویزای شنگن سریع و تضمینی توسط شرکت آراز تجارت اهرنجان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. خدمات ما
  4. chevron_right
  5. اخذ ویزای شنگن سریع و تضمینی توسط شرکت آراز تجارت اهرنجان

در این صفحه چه چیزهایی خواهید خواند.

بررسی ابعاد مختلف ویزای شنگن؛ از چیستی تا دریافت آن

اخذ ویزای شنگن برای زمانی که قصد سفر به یک کشور اروپایی را دارید، داشتن ویزا برای شما اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. شهروندان ایرانی معمولا برای سفر به کشورهای مختلف با کمی مشکل روبه‌رو هستند. این مشکل که به دلیل وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های مختلف به وجود آمده است، هزینه‌های بسیاری را با خود به دنبال دارد. شما برای داشتن یک سفر به اروپا، نیاز دارید تا ویزای مخصوص به آن را داشته باشید. ویزای شنگن به عنوان یک ویزای کاربردی در اروپا شناخته می‌شود که می‌تواند مجوز سفر شما به بسیاری از کشورهای این قاره باشد. با این حال، روند دریافت ویزای شنگن ساده نیست و مراحل خاص خود را دارید. این ویزا با انواع مختلف و متعدد خود، راهکارهای مختلفی برای سفر به اروپا به وجود آورده است. از همین رو با بررسی تمامی ابعاد ویزای شنگن می‌توانید به یک انتخاب مناسب در این زمینه دست پیدا کرده و برای سفر خود ویزایی مناسب را تقاضا کنید.

پس از آن که با ویزای مناسب خود برای سفر به اروپا آشنا شدید، لازم است تا به سراغ مراحل ارسال درخواست تا دریافت ویزای شنگن بروید. انجام درست و کامل تک به تک این مراحل، راهی است که سبب تایید ویزای شما خواهد شد. در ادامه و با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در این باره، می‌توانید اطلاعات کامل و جامعی را در پاسخ به سوال ویزا شنگن چیست، به دست آورید.

ویزای شنگن چیست و چه نیازی به آن وجود دارد؟

ویزای شنگن را می‌توان مجوزی برای سفر به کشورهای اروپایی دانست. 26 کشور اروپایی با بستن قراردادی تحت عنوان شنگن، با یکدیگر هم پیمان شدند تا برای سفر به کشورهای یکدیگر نیازی به دریافت ویزا وجود نداشته باشد. در واقع تابعین این کشورها به وسیله داشتن ویزای شنگن، به راحتی می‌توانند به دیگر کشورهای عضو پیمان شنگن سفر کرده و نیازی به دریافت ویزا و مشکلات آن نداشته باشند.
با بسته شدن این قرارداد، بسیاری از مراحل اداری و مشکلات برای دریافت ویزا در سفر به کشورهای اروپایی برطرف شد. کشورهای اروپایی، از آنجایی که کشورهایی کوچک و نزدیک به یکدیگر هستند، به این ترتیب به هم نزدیکتر شدند و مسافرین بیشتری را در طی روزهای سال خود پذیرفتند. از همین رو ویزای شنگن مزایای بسیاری را برای تمامی کشورهای عضو آن به همراه داشت. مزایای که در ادامه با بررسی آن‌ها تلاش می‌کنیم تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

کشورهای اصلی عضو شنگن براساس موافقتنامه شنگن

همان‌طور که بیان شد، در طی یک توافقنامه بین برخی از کشورهای اروپایی، ویزای شنگن به عنوان مجوزی برای عبور و مرور افراد در کشورهای مختلف مطرح شد. این قرارداد که در سال 1985 و در کشور لوکزامبورگ به تصویب برسید، شامل 26 کشور مختلف اروپایی است. 22 کشور اروپایی حاضر در اتحادیه اروپا و 4 کشور دیگر عضور انجمن تجارت آزاد اروپا این کشورها را تشکیل می‌دهند. اگر به صورت دقیق‌تری به دنبال دانستن نام این کشورها باشید، با موارد زیر روبه‌رو خواهید شد:
1. اتریش
2. بلزِک
3. چک
4. دانمارک
5. استونی
6. فنلاند
7. فرانسه
8. سوئد
9. آلمان
10. یونان
11. مجارستان
12. ایسلند
13. لیتوانی
14. لهستان
15. اسپانیا
16. ایتالیا
17. مالت
18. لیتونی
19. لوکزامبورگ
20. هلند
21. نروژ
22. پرتغال
23. اسلواکی
24. اسلوونی
25. سوئیس
26. لیخن شتاین
به وسیله ریافت ویزای شینگن شما می‌توانید بدون نیاز به دریافت ویزا، از کشوری به کشور دیگر سفر کنید. این 26 کشور، بزرگترین منطقه دنیا برای سفر را تشکیل می‌دهند که در این سفر نیازی به دریافت و اخذ ویزا وجود ندارد!

اخذ ویزای شنگن توسط شرکت آراز تجارت اهرنجان

مهم‌ترین مزایا و فواید استفاده از ویزای شنگن و دریافت آن

زمانی که به دنبال دریافت ویزای شنگن هستید، ممکن است برای شما درباره مزایا و فواید استفاده از ویزای شنگن سوال پیش آید. اگر با خواندن مقاله تا به اینجا، به پرسش سوال خود دست پیدا نکرده‌اید، باید بدانید که مزایای این ویزا بسیار زیاد است!
علاوه بر اینکه شما با یکبار دریافت ویزا، دیگر نیازی به دریافت ویزا نخواهید داشت، در وقت و هزینه‌های تمام شده شما نیز صرفه‌جویی می‌شود. از همین رو شما می‌توانید سفری بدون دغدغه و بسیار لذت بخش را تجربه کنید. سفری که در آن، شما به راحتی امکان جابه‌جایی در کشورهای مختلف را خواهید داشت.

علاوه بر این موارد، به وسیله دریافت ویزای شنگن، شما می‌توانید برای دریافت ویزاهای دیگر نیز شانس بیشتری را داشته باشید. از همین رو ارتباط بیشتر و قوی‌تری را با تمام دنیا برقرار کرده و گستره ارتباطی خود را به خوبی گسترش خواهید داد. با تمامی این دلایل باید در نظر داشته باشید که دریافت ویزای شنگن ساده نیست و لازم است تا شرایط دریافت ویزای شنگن را داشته باشید. در ادامه درباره این شرایط و روند توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم کرد.

آگاهی از نیاز خود برای اخذ ویزای شنگن مورد استفاده

پیش از اینکه به سراغ بررسی شرایط گرفتن ویزای شنگن و پیش بردن مراحل آن بروید، لازم است بدانید که دلیل شما برای دریافت ویزای شنگن چیست! ویزای شنگن در واقع یک ویزای موقت است که به وسیله آن شما اجازه دارید تا اقامتی 90 روزه را در کشورها و شهرهای مختلف اروپا داشته باشید. زمانی که از یک ویزای موقت و اجازه 90 روزه در بازه زمانی 180 روزه سخن می‌گوییم، لازم است بدانید که این ویزا مناسب اهداف بلند مدت نیست! در واقع شما زمانی به سراغ ویزای شنگن خواهید رفت که قصدی برای یک سفر کوتاه و تفریحی داشته باشید. اگر شما به دنبال دریافت اقامتی تحصیلی یا کاری در کشورهای اروپایی هستید، استفاده از ویزای شنگن برای شما مناسب نخواهد بود!

علاوه بر در نظر داشتن این موضوع، لازم است بدانید که شما در حین اخذ ویزای شنگن چه هدفی را در پیش دارید. براساس هدفی که دارید، انواع بسیار مختلف و متنوعی از ویزای شنگن وجود دارد. انواعی که هرکدام مدت زمانی مشخص و ویژگی‌های متفاوتی از دیگری داشته و لازم است تا براساس نیاز خود به سراغ انتخاب هریک از این ویزاهای شنگن بروید. به طور حتم هزینه ویزای شنگن در انواع مختلف، با یکدیگر متفاوت است. موضوعی که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

انواع ویزای شنگن مختلف براساس نوع و مدت زمان سفر

همان‌طور که تا به اینجا بیان شد، ویزای شنگن انواع مختلف و متعددی را دارد. زمانی که شما به دنبال دریافت ویزای شنگن هستید، لازم است تا این انواع مختلف و ویژگی‌های هریک را بشناسید. به وسیله شناخت و آگاهی داشتن از انواع مختلف ویزای شنگن، شما می‌توانید انتخاب مناسبی را برای تقاضای خود رقم بزنید. در این بخش به سراغ 7 مدل اصلی از انواع ویزای شنگن رفته‌ایم و درباره هر مدل از ویزا و زیرمجموعه‌های هریک، مطالبی را عنوان خواهیم کرد.

استفاده از انواع مختلف ویزای شنگن برای سفر به 26 کشور اروپایی
این انواع ویزای شنگن عبارت است از:

1. ویزای اتحادیه شنگن

ویزای اتحادیه شنگن که با نام اختصاری USV که مخفف شده کلمات Uniform Schengen Visas است، همان ویزای مجوز گردشگری برای اروپا شناخته می‌شود. با دریافت این ویزا، دارندگان آن می‌توانند در هر 6 ماه یکبار چیزی به مدت 90 روز به کشورهای مختلف منطقه شنگن سفر کنند. از همین رو این ویزا را می‌توان به عنوان یکی از محبوب‌ترین انواع ویزای شنگن شناخت. ویزایی که خود در سه دسته مختلف جای می‌گیرد. انواع ویزای شنگن تایپ A، ویزای شنگن تایپ B و ویزای شنگن تایپ C را می‌توان زیرمجموعه این ویزا دانست. ویزاهایی که در ادامه درباره آن‌ها نکات بیشتری را بیان خواهیم کرد.

1. ویزای شنگن تایپ A

ویزای شنگن تایپ A را می‌توان یک ویزای ترانزیت فرودگاهی دانست که به وسیله آن مسافر تنها اجازه دارد ا در یکی از فرودگاه‌های منطقه شنگنپرواز خود را تعویض کند. در واقع استفاده از این ویزا زمانی استفاده می‌شود که مسافری به دنبال سفر به کشوری دیگر است و در یکی از کشورهای اروپایی مجبور به تعویض هواپیما است. به این وسیله فرد با دریافت ویزای شنگن تایپ A می‌تواند پرواز خود را تعویض کرده و هواپیمای دیگری را به مقصد کشوری خارج از مطقه شنگن سوار شود. دارندگان این ویزا اجازه ورود و تردد در کشورهای شنگن را ندارند. این افراد تنها می‌توانند برای تعویض هواپیما و انتطار در محدوده ترانزیت فرودگاهی تردد نمایند. لازم به ذکر است که در صورتی که شما برای تعویض هواپیمای خود نیاز به تعویض فرودگاه داشته باشید، استفاده از ویزای شنگن نوع A بی‌فایده است. به این منظور لازم است تا به سراغ دریافت انواع دیگر ویزای شنگن بروید.

2. ویزای شنگن تایپ B

ویزای شنگن نوع B نیز به عنوان یکی از انواع ویزای ویزای گردشگری اروپا شناخته می‌شود. این مدل از ویزای شنگن هم مدلی ترانزیت محسوب می‌شود که به شما اجازه ترددی بیش از چند ساعت را می‌دهد. شما با دریافت ویزای شنگن تایپ B در اروپا می‌توانید حداکثر 5 روز در کشورهای شنگن توقف داشته باشید. به این وسیله، شما در طی این 5 روز از طریق خودرو یا قطار از خاک کشورهای منطقه شنگن عبور کرده و به کشوری خارج از این منطقه سفر خواهید کرد.

3. ویزای شنگن تایپ C

ویزای شنگن تایپ C به عنوان یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین انواع ویزای شنگن شناخته می‌شود که در موارد بسیاری کاربرد دارد. به وسیله این ویزا، افراد می‌توانند مجوزی برای سفر کوتاه مدت به کشورهای مختلف حوزه شنگن را داشته باشند. براساس میزان اعتبار ویزا این مدت زمان متفاوت بوده و می‌تواند متغیر باشد. از همین رو در زمان رویدادهای ورزشی مختلف، جشنواره‌ها و فستیوال‌های بزرگ دنیا، رویداد‌های فرهنگی و بازدید از کشورهای این منطقه می‌توان از ویزای شنگن استفاده کرد. این ویزا خود براساس میزان امکان استفاده به چند دسته تقسیم می‌شود که در ادامه به هریک از آن‌ها و تفاوتشان با دیگری خواهیم پرداخت.

1.1 ویزای شنگن سینگل

ویزای شنگن سینگل همان‌طور که مشخص است، تنها برای یکبار ورود به کشورهای منطقه شنگن صادر می‌شود. در زمان استفاده از این ویزا، شما به محض خروج از کشورهای منطقه شنگن دیگر ویزایی نخواهید داشت و اعتبار این ویزا به پایان می‌رسد. چه مدت زمان آن تمام شده باشد و چه همچنان زمان آن باقی مانده باشد، دیگر اعتباری برای ویزای شنگن سینگل وجود نخواهد داشت.
بر روی این ویزا برچسبی به نام NUMBER OF ENTRIES 1 نمایش داده می‌شود که نشان دهنده یکبار ورود بودن آن است. به این ترتیب، شما تا زمانی که از منطقه شنگن خرج نشده‌اید، مشکلی برای حضور در این منطقه نخواهید داشت.

4. ویزای شنگن دوبار ورود

ویزای شنگن دوبار ورود یا DUAL، ویزایی است که در مواردی بسیار محدود و نادر صادر می‌شود. تنها تفاوت اصلی در این ویزا با ویزای سینگل، امکان ورود برای بار دوم در کشورهای شنگن است که لازم است تا در بازه‌ای 180 روزه و تا زمان اعتبار ویزا انجام شود. همانند ویزای شنگن سینگل، بر روی این ویزا نیز عبارت NUMBER OF ENTRIES 2 نمایش داده شده است که نشان دهنده ویزای شنگن دوبار ورود به کشورهای منطقه شنگن خواهد بود.

چگونگی استفاده از هریک از انواع ویزای شنگن

5. ویزای مولتی شنگن (ویزای شنگن چندبار ورود)

یکی دیگر از انواع ویزای گردشگری برای اروپا، ویزایی به نام ویزای مولتی شنگن است. ویزایی که با نام دیگر ویزای چند بار ورود نیز در دنیا شناخته می‌شود. با استفاده از این ویزا، فرد می‌تواند بدون هرگونه محدودیت و به دفعات متعدد وارد کشورهای حوزه شنگن شده و آن‌ها را ترک کند. تنها محدودیتی که بر روی ویزای مولتی شنگن برقرار است، مدت زمان این ویزا است. ویزای مولتی شنگن در هر 6 ماه از سال، تنها برای حداکثر 90 روز صادر می‌گردد. در واقع به وسیله این ویزا شما می‌توانید در یک بازه زمانی 6 ماهه، 90 روز را در کشورهای مختلف شنگن رفت و آمد کرده و از این کشورها خارج شده یا وارد آن‌ها شوید. برای مشخص ردن این ویزا از دیگر انواع ویزای شنگن، بر روی این ویزا عبارت NUMBER OF ENTRIES: MULTI نمایش داده می‌شود.

6. ویزای ملی یا ویزای شنگن تایپ D

ویزای شنگن تایپ D نوعی دیگر از ویزای شنگن است که با نام ویزای ملی یا National Visa شناخته می‌شود. در این نوع از ویزای شنگن، هدف مشخصی برای سفر به کشورهای شنگن وجود دارد و هدف تنها حضور در این کشورها نیست. معمولا افرادی که به دنبال تحصیل، کار یا اقامت دائمی در یکی از کشورهای منطقه شنگن باشند، برای رفت و آمد از این ویزا استفاده می‌کنند. این ویزا امکان حضور به صورت مدت زمان طولانی را در یکی از کشورهای منطقه شنگن فراهم می‌کند. البته با تمام شدن این مدت زمان، افراد لازم است تا به کشور خود بازگردند. به صورت کلی می‌توان دو نوع ویزای شنگن ملی را مشاهده کرد. ویزاهایی که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

7. ویزای شنگن تایپ D – سینگل

ویزای شنگن تایپ D نیز می‌تواند در مدل ویزای سینگل صادر شود. این ویزا مانند تمام ویزاهای سینگل دیگر، ویزایی یک بار ورود بوده که می‌تواند با هدف تنها یک سفر به کشور مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد. به صورت معمول، استفاده از ویزای شنگن تایپ D – سینگل برای مواردی است که دوره مشخص زمانی تعیین شده است و قرار است تا هدف خاصی صورت گیرد. رسیدگی به وضعیت درمانی و پزشکی یکی از اصلی‌ترین موارد برای استفاده از ویزای شنگن تایپ D – سینگل است.

بررسی ویژگی‌های مختلف در انواع ویزای شنگن

8. ویزای شنگن تایپ D – مولتی

ویزای شنگن تایپ D بیشتر در مدل مولتی خود قابلیت و کارکرد دارد. این مدل از ویزای شنگن، به فرد دارای ویزا اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به اخذ هرگونه ویزای دیگری بتواند در کشورهای مختلف حوزه شنگن سفر کند. به این ترتیب، استفاده از آن بسیار رایج بوده و در موارد بسیاری به کار می‌رود. برخی از اصلی‌ترین موارد استفاده از ویزای شنگن تایپ D – مولتی عبارت است از:
1.1.1 دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل دائم در یکی از کشورهای منطقه شنگن می‌شوند، معمولا از این ویزا استفاده خواهند کرد. این ویزا برای تمامی مقاطع تحصیلی صادر شده که هرساله نیز با ارائه مدارک مورد نظر، قابلیت تمدید را دارد.
1.1.2 در برخی از شرایط اضطراری و حاد پزشکی و سلامتی نیز ممکن است از این نوع ویزا استفاده شود. این موضوع پس از استفاده از ویزای سینگل بررسی شده و ممکن است با توجه به شرایط جسمانی مورد تایید قرار گیرد.
1.1.3 برخی از دانشجویان در شرایطی خاص در حال گذراندن یک دوره تحصیلی یا انجام پروژه‌های تحقیقاتی در کشورهای مختلف هستند. در این شرایط نیز از ویزای شنگن تایپ D مولتی استفاده می‌شود.
1.1.4 به عنوان یکی دیگر از موارد استفاده از ویزای شنگن تایپ D مولتی می‌توان به موارد حضور متخصصین زمینه‌های مختلف در این کشورها اشاره کرد. از هنرمندان گرفته تا ورزشکاران و پزشکان همگی می‌توانند به وسیله این نوع از ویزا، به کشورهای اروپایی منطقه شنگن سفر کنند.
1.1.5 اگر فردی در یک مرکز تحقیقاتی یا موسسه معتبر آموزشی در حال گذراندن پروژه یا هرگونه فعالیت علمی دیگری باشد، امکان دریافت ویزای شنگن تایپ D برای خود او و اعضای خانواده‌اش فراهم است. این ویزا از نوع ویزای مولتی خواهد بود.

مهم‌ترین موضوعات درباره محبوب‌ترین مدل از ویزای شنگن

1. ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای شنگن

نوع دیگری از ویزای شنگن، ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای است که در انگلیسی با عبارت متخصر LTV شناخته می‌شود. این ویزا را می‌توان نوعی ویزای موقت دانست که در شرایطی خاص و اضطراری صادر می‌شود. به صورت معمول، شرایطی و محدود کننده‌هایی برای این ویزا در نظر گرفته می‌شود. محدود کننده‌هایی مانند صدور ویزا تنها برای برخی از کشورهای منطقه شنگن و محدودیت رفت و آمد در دیگر کشورهای شنگن که به دلیل اضطراری بودن این ویزا اعمال می‌شود. به این ترتیب، در این نوع از ویزای شنگن، ویژگی‌ها بسیار مختلف و متفاوت از هم خواهند بود. از همین رو براساس شرایط ویزا و شرایط درخواست و بررسی آن ممکن است مدت زمان، کشورهای ممکن برای سفر و شکل ویزا با هم متفاوت باشد.

2. ویزای توریستی شنگن

ویزای توریستی شنگن یکی از آن ویزاهایی است که محبوبیت بسیاری را برای استفاده دارد. این ویزا همان‌طور که از نام آن پیدا است، به منظور تفریح و سفر گردشگری مورد استفاده قرار می‌گیرد. مانند تمامی انواع ویزای شنگن موقت، این ویزا نیز در یک بازه زمانی 6 ماهه، اجازه 90 روز حضور را در کشورهای حوزه شنگن می‌دهد. در واقع یعنی 90 روز از 180 روز سال!

مدت زمان اعتبار برای هریک از انواع مختلف ویزای شنگن

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که درباره ویزای شنگن باید ورد بررسی قرار دهید، مدت زمان اعتبار آن است. مدت زمان اعتبار هر نوع ویزای شنگن، با توجه به دلیل دریافت و نوع آن ممکن است متفاوت از دیگری باشد. از همین رو زمانی کحه در حال دریافت ویزای شنگن خود هستید، توجه داشتن به این مدت زمان و بررسی مدت زمان اعلام شده با نیاز شما اهمیت بسیاری را دارد. به این ترتیب شما می‌توانید انتخاب درستی از ویزای مورد نظر خود داشته باشید.
با توجه به نکات بیان شده تا به اینجا، ویزای شنگن تایپ D – مولتی، ویزایی با بیشترین مدت زمان است که قابلیت تمدید را با ارائه مدارک تحصیلی و کاری دارد. دیگر انواع ویزای شنگن، به صورت معمول 6 ماه زمان دارند که در این بازه زمانی 6 ماهه، فرد اجازه 90 روز حضور را در کشورهای مختلف حوزه شنگن دارد. حال با توجه به سینگ، مولتی یا دابل بودن، ممکن است تعداد دفعات امکان ورود و خروج فرد متفاوت باشد. موضوعی که به صورت کامل درباره آن به گفت‌وگو نشستیم.

بررسی اصلی‌ترین مراحل برای دریافت ویزای اروپا

زمانی که به دنبال دریافت ویزای شنگن هستید، باید به یاد داشته باشید که دریافت ویزای شنگن نیازمند طی کردن مراحلی مختلف است. برای اینکه بتوانید با آسودگی خیال به ویزای شنگن خود برسید، لازم است تا تمامی مراحل اصلی را برای دریافت ویزای شنگن به صورت کامل پیش ببرید. به این ترتیب شما می‌توانید این ویزا را دریافت کرده و به راحتی از آن استفاده نمایید. در این بخش به سراغ 8 مرحله اصلی برای دریافت ویزای شنگن رفته‌ایم. مراحلی که قرار است تا در ادامه به بررسی هریک پرداخته و اطلاعاتی کامل را در این باره بیان کنیم. این 8 مرحله عبارت است از:

1. مشخص کردن نوع ویزای مورد نظر

در اولین قدم برای آن که بتوانید دریافت ویزای شنگن را به خوبی پیش ببرید، لازم است تا نوع ویزای مورد نظر خود را مشخص کنید. همان‌طور که پیش از این خواندید، ویزای شنگن در مدل‌های مختلف و متعددی ارائه می‌شود که هریک به دلایلی مشخص کاربرد دارد. پس از آشنایی با هریک از انواع ویزای شنگن، لازم است تا ویزای مورد نظر خود را برای دریافت مشخص نمایید.

2. مشخص کردن کشور مورد نظر به عنوان مقصد سفر

پس از آن که نوع ویزای شنگن خود را مشخص کردید، به سراغ مشخص کردن کشور مقصد بروید. کشور یا کشورهای مقصد مورد نظر شما برای دریافت ویزای شنگن، لازم است تا مشخص باشند. پس با مشخص کردن این کشورها می‌توانید درخواستی مشخص و کامل را ارائه دهید.

3. انتخاب زمان مناسب برای ارائه درخواست ویزا

یکی از مهم‌ترین موضوعات در مراحل دریافت ویزای شنگن، در نظر داشتن زمان درخواست ویزا برای شما است. ویزای شنگن محدودیت زمانی دارد و از همین رو زمان درخواست می‌تواند اهمیت بسیاری داشته باشد. از طرفی دیگر، زمان درخواست شما برای ویزای شنگن نباید آنقدر دیر باشد که احتمال رسیدن نتیجه جواب وجود نداشته باشد. از همین رو بهتر است تا چیزی در حدود 20 روز یا 3 هفته پیش از سفر خود، برای درخواست ویزای شنگن اقدام نمایید.

بررسی مراحل اصلی برای دریافت ویزای شنگن

1. وقت گرفتن از سفارت کشور مورد نظر به صورت آنلاین

حال نوبت آن است تا از سفارت کشور مورد نظر خود برای دریافت ویزای شنگن وقت بگیرید! شما برای وقت گرفتن نیازی به حضور در سفارت کشور مورد نظر را ندارید. خصوصا اگر این کشور در ایران سفارتخانه ندارد و لازم است تا برای وقت سفارت خود به کشورهای دیگر بروید، بهتر است تا وقت سفارت خود را به صورت آنلاین تنظیم نمایید. تمامی سفارت‌ها امکان گرفتن وقت ویزای شنگن بدون حضور در سفارت و به صورت آنلاین را فراهم کرده‌اند.

2. پر کردن فرم درخواست ویزای شنگن به صورت کاملا صادقانه

در مرحله بعدی شما باید به سراغ پر کردن فرم درخواست ویزای شنگن بروید. لازم است تا این فرم را از سایت سفارت مورد نظر خود دانلود کرده و به صورتی کاملا صادقانه به تمامی سوالات مورد نظر پاسخ دهید. داشتن پاسخ‌های صادقانه و شفاف به شما در دریافت ویزای شنگن کمک کننده خواهد بود.

3. جمع آوری مدارک اصلی و مورد نیاز برای درخواست ویزا

همان‌طور که مشخص است، برای ارائه درخواست ویزای شنگن نیز لازم است تا مدارک کاملی را داشته باشید. در بخش بعدی به چیستی این مدارک به صورت کامل و دقیق خواهیم پرداخت و در این باره، تمامی مدارک مورد نیاز را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

4. مراجعه در زمان مشخص شده برای انجام مصاحبه ویزای شنگن

پس از آن که وقت سفارت خود را مشخص کردید، زمان مصاحبه برای شما تعیین می‌شود. شما برای مصاحبه لازم است تا به سفارت مورد نظرتان مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم به افسر کنسولی، به مصاحبه بنشینید. سوالات احتمالی پرسیده شما در مصاحبه، موضوعی است که در ادامه درباره آن به نکاتی مهم اشاره خواهیم کرد.

5. پرداخت هزینه اخذ ویزای تضمینی شنگن با توجه به سن و موقعیت فردی

پس از انجام تمامی مراحل قبلی، شما لازم است تا به سراغ مرحله پرداخت هزینه بروید. هزینه دریافت ویزای شنگن برای هر کشور از یپش تعیین شده است و این هزینه با توجه به سن و وضعیت هر فرد ممکن است متفاوت باشد. همچنین دلیل سفر و نوع ویزای شنگن درخواستی شما نیز بر روی این هزینه تاثیراتی ناچیز دارد.

6. انتظار برای دریافت نتیجه درخواست دریافت ویزای شنگن

پس از انجام تمامی مراحل بیان شده و به عنوان اخرین مرحله، شما لازم است تا منتظر جواب و نتیجه درخواست خود از سمت سفارت باشید. به صورت معمول، در چیزی کمتر از 2 هفته درخواست شما توسط سفارت بررسی شده و نتیجه آن ارسال می‌شود. البته در برخی از موارد نیز ممکن است این زمان بیشتر شده و حتی تا چیزی در حدود یکماه نیز زمان ببرد.

بررسی مهم‌ترین شرایط ویزای شنگن برای دریافت آن

زمانی که به دنبال دریافت ویزای شنگن هستید، باید به یاد داشته باشید که این ویزا مانند هر ویزای دیگری، شرایط خاصی را برای دریافت دارد. به صورت کلی سه عامل بسیار مهم و اساسی در زمان دریافت این ویزا وجود دارد. سه عاملی که از آن‌ها به عنوان شرایط اصلی برای دریافت ویزای شنگن یاد می‌شود. بررسی هریک از این سه عامل، موضوعی است که قرار است در ادامه به آن بپردازیم تا شما را با شرایط دریافت ویزای شنگن آشنا سازیم. اگر شما به دنبال دریافت ویزای شنگن هستید، در نظر گرفتن این شرایط می‌تواند شما را به یک نتیجه سریع و دقیق برساند. نتیجه‌ای که می‌تواند به شما دلیل و چگونگی استفاده از ویزای شنگن را یادآور شده و در پیش بردن مراحل دریافت ویزای شنگن نیز کمک کننده باشد. این سه عامل مهم و شرایط اصلی ویزای شنگن عبارت است از:

1. آماده سازی مدارک لازم به عنوان یکی از شرایط اخذ ویزای شنگن

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که شما لازم است تا در طی مراحل دریافت ویزای شنگن به یاد داشته باشید، آماده سازی مدارک مورد نیاز شما است. مانند هر ویزای دیگری، ویزای شنگن نیز مدارک مشخصی را نیاز دارد. این مدارک با توجه به نوع درخواست شما برای ویزای شنگن ممکن است متفاوت باشد. با این حال، اصلی‌ترین مدارکی که لازم است تا در زمان مراجعه برای تقاضای ویزای شنگن همراه خود داشته باشید، عبارت است از:
• مدارک شخصی اصلی مانند شناسنامه و کارت ملی
• عکس از کارت پایان خدمت
• در صورت تاهل، سند ازدواج
• پاسپورت معتبر با اعتبار ده ساله و حداقل 3 ماه اعتبار باقی مانده
• پاسپورت قدیمی موجود و کپی از صفحات مهم آن
• مدارک شغلی مهم و اسناد ملکی
• پرداخت ضمانت بانکی به عنوان سند
• پرینت حساب بانکی موجود در کشور مقصد
• رسید پرداخت هزینه ویزا
• بلیط هواپیمای ورود به کشور
• رسیدی از محل اقامت داشتن در کشور حوزه شنگن

2. آشنایی با سوالات اصلی در مصاحبه برای دریافت ویزای شنگن

از دیگر موضوعات مهمی که در زمان دریافت ویزای شنگن مورد بررسی قرار می‌گیرد، توجه داشتن به مرحله مصاحبه است. برای دریافت ویزای شنگن، یک مرحله مصاحبه وجود دارد. گذر درست و مناسب از این مرحله، می‌تواند عاملی برای دریافت حتمی ویزای شنگن باشد. آشنایی با سوالات این مصاحبه، موضوعی مهم برای افزایش احتمال شانس قبولی در این مصاحبه است. البته مواردی نیز وجود دارند که بدون هرگونه سوال و پرسش و تنها با بررسی مدارک، ممکن است ویزای شنگن شما صادر شود. با این حال، برخی از پرتکرار‌ترین سوالات در طی مصاحبه شنگن عبارت است از:
1. وضعیت تاهل شما چگونه است؟ متاهل هستید یا مجرد؟ چند فرزند دارید؟ شغل همسر شما چیست؟
2. به چه دلیل این نوع از ویزا را درخواست کرده‌اید؟ چه نیازی به این ویزا دارید؟
3. علت سفر شما به کشور مورد نظر چیست؟ چه مقصودی برای آن دارید؟
4. در این سفر همراه با چه کسانی هستید و چگونه سفر خواهید کرد؟
5. فرزندان شما در حال تحصیل هستند؟ کار می‌کنند؟ چند سال سن دارند؟
6. در حوزه کشورهای شنگن، آیا فامیلی دارید؟ فردی که مشغول به زندگی در این منطقه باشد.
7. میزان تمکن مالی شما برای تامین هزینه‌های سفر به کشور مورد نظر، کافی است؟ توانایی مالی مناسبی دارید؟

3. بررسی میزان تمکن مالی و گردش حساب برای اخذ ویزای شنگن

همان‌طور که خواندید، یکی از سوالات مطرح شده در زمان مصاحبه برای دریافت ویزای شنگن، سوال از تمکن مالی شما است. زمانی که به دنبال دریافت ویزای شنگن هستید، ارائه مدارک تمکن مالی نیز موضوعی اساسی و مهم است. شما با توجه به ویزایی که انتخاب می‌کنید، لازم است تا تمکن مالی خود را نیز نشان دهید. با این حال، شما به وسیله پرینتی از گردش حساب خود می‌توانید این تمکن مالی را مشخص نمایید. البته باید به یاد داشته باشید براساس نوع ویزای مورد نظر و کشور مقصد میزان این تمکن مالی ممکن است متفاوت باشد. با این حال، به صورت کلی می‌توان گفت که تمکن مالی مورد نظر با ارز امروزی چیزی بیش از 200 میلیون تومان خواهد بود. علاوه بر آن، شما لازم است تا گردش 3 ماهه آخر حساب خود را نیز به یورو تحویل داده تا پس از بررسی‌های صورت گرفته، توانایی مالی شما تایید شده و ویزای شنگن شما صادر شود.

اهمیت تمکن مالی برای دریافت ویزای شنگن

هزینه تمام شده و قیمت ویزای شنگن پس از گذر تمامی مراحل

زمانی که شما در پروسه گذراندن مراحل دریافت ویزای شنگن هستید، باید توجه داشته باشید که این پروسه نیز هزینه‌های خاص خود را دارد. قیمت ویزای شنگن تضمینی با توجه به شرایط مختلف ممکن است متفاوت باشد. عوامل بسیاری از جمله نوع ویزای شنگن درخواستی، کشور مقصد، سن فرد و هدف از سفر و برخی از موارد دیگر می‌تواند بر روی هزینه ویزای شنگن تاثیرگذار باشد. با این حال، توجه داشته باشید که ویزای شنگن مورد نظر شما، ممکن است هزینه بالایی برای شما داشته باشد. به صورت کلی هزینه ویزای شنگن برای بزرگسالان چیزی در حدود 80 یورو و برای کودکان بین 6 تا 12 سال در حدود 12 یورو است. البته با توجه به قانون هرسال ممکن است این هزینه نیز متفاوت باشد. ضمن اینکه، هزینه درخواست ویزا پیش از دریافت ویزا لازم است تا واریز گردد. ممکن است ویزای شما به هر دلیلی ریجکت شده و صادر نشود. تحت این شرایط، هزینه ویزای شما از بین رفته و به هیچ عنوان برگردانده نخواهد شد.

اصلی‌ترین دلایل برای ریجکت شدن درخواست اخذ ویزای شنگن و چگونگی رفع آن

اگر مثبت بودن پاسخ درخواست اخذ ویزای تضمینی شنگن برای شما اهمیت دارد، لازم است تا به دلایل مهم ریجکت شدن درخواست ویزا بها دهید. با بررسی این دلایل و برطرف کردن آن‌ها به راحتی می‌توانید از به وجود آمدن هرگونه مشکل برای خود و ریجکت شدن احتمالی درخواستتان جلوگیری لازم را به عمل آورید. به صورت کلی چندین دلیل اصلی برای این ریجکت شدن وجود دارد که آن‌ها عبارت است از:
1. عدم شفافیت و صداقت در بیان خواسته و نیاز خود از داشتن ویزای شنگن
2. نداشتن تمکن مالی کافی و مناسب برای سفر مورد نظر
3. عدم تکمیل بودن مدارک ارائه شده برای درخواست ثبت شده
4. داشتن سوسابقه احتمالی مانند درگیری با مواد مخدر یا زندانی بودن
5. قانع نشدن افسر ویزا برای برگشت مسافر به کشور خود پس از اتمام زمان مورد نظر

گرفتن ویزای شنگن از کشور ترکیه، به عنوان یکی از ساده‌ترین راهکارها

یکی از موضوعاتی که در زمان گرفتن ویزای شنگن مطرح می‌شود، حتمی بودن دریافت ویزای شنگن است. از آنجایی که در برخی از موارد، احتمال ریجکتی ویزای شنگن وجود دارد، شرکت‌هایی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. شرکت‌ آراز تجارت اهرنجان  که با ارائه مشورت‌هایی تخصصی در زمینه چگونگی دریافت ویزای شنگن به شما کمک می‌کنند تا ویزای خود را با کمترین زمان و هزینه ممکن دریافت کرده و سفری راحت و بدون دغدغه به کشور مورد نظر خود داشته باشید.
یکی از بهترین راهکارها تماس با شرکت آراز تجارت اهرنجان و به صورت قانونی و سریع ویزایشنگن خود را دریافت کنید، بررسی چگونگی گرفتن ویزا از کشور ترکیه است. ترکیه به عنوان یک کشور همسایه، امکان سفر راحتی را به ایران دارد. شما با همراهی شرکت‌های مطرح می‌توانید ویزای شنگن توسط وکلای ترکیه را به راحتی دریافت کنید. این راهکاری است که با یک هزینه اندک، مسیر دریافت ویزای شنگن از ترکیه را برای شما را تا حدود بسیاری جلو انداخته و به این ترتیب، شما را در مسیر دریافت ویزای شنگن کمک خواهد کرد.
با این راهکار، شما اخذ ویزای شنگن تضمینی فوری را به راحتی پیش برده و می‌توانید با کاهش قیمت ویزای شنگن تضمینی برای خود سود مناسبی ببرید. اگر بتوانید با شرکت‌هایی معتبر و مراکز مشاوره حقوقی قدر ارتباط برقرار کنید، ویزای شنگن تصمینی بدون پیش پرداخت و ویزای شنگن تضمینی بدون مدارک نیز برای شما قابل دستیابی خواهد بود! موضوعی که ممکن است برای شما یک سوال بزرگ ایجاد کند که چگونه؟!

آخرین نکات درباره ویزای شنگن

اگر به فکر سفر به کشورهای اروپایی هستید و دلیلی موجه برای سفر خود دارید، دریافت ویزای شنگن یکی از بهترین راهکارها برای شما است. البته دریافت ویزای شنگن راهکاری ساده و راحت نیست و مراحل خاص خود را دارد. در این مقاله و آنچه که گذشت، تلاش کردیم تا با بررسی چیستی ویزای شنگن و چگونگی دریافت آن در انواع مختلف و متعدد، راهکارهایی را برای رسیدن به نتیجه بیان کنیم. امید است خواندن این مقاله و نکات بیان شده به شما کمک کند تا بتوانید با آشنایی کاملی با ویزای شنگن، به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید. نتیجه‌ای که بتواند برای شما مقبول بوده و سفری مناسب را با توجه به شرایط شما رقم بزند.