نقل و انتقال ریلی از ترکیه به ایران توسط آراز تجارت اهرنجان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. نقل و انتقال ریلی از ترکیه به ایران توسط آراز تجارت اهرنجان

یکی از روش های امن و سریع نقل و انتقال بار از کشور ترکیه به ایران استفاده از سیستم ریلی و ارسال بار با قطار از ترکیه به ایران است. با توجه به اینکه در سال های اخیر ایران جزو کشور های اصلی وارد کننده کالاهای ترکیه بوده، بسیاری از تاجران ایرانی که قصد جابجایی بار های خریداری شده خود را دارند ترجیح می دهند از روش های مقرون به صرفه و ایمنی مانند نقل و انتقال ریلی استفاده کنند.
البته روش های دیگری هم برای ارسال بار از ترکیه به ایران وجود دارد که می‌توان از آن ها به حمل و نقل جاده‌ای و حمل و نقل هوایی اشاره کرد، اما با توجه به مزایایی که حمل و نقل ریلی نسبت به دو روش دیگر دارد تجار و مسافران از این روش استفاده می کنند.

مزایای ارسال بار با قطار از ترکیه به ایران

کشور ترکیه صنایع مختلفی دارد. به همین خاطر بسیاری از کالا های وارداتی از این کشور شامل البسه، لوازم آرایشی و بهداشتی، دارو، تجهیزات سنگین و … می‌شود که امکان حمل و نقل آن ها با استفاده از سیستم ریلی وجود دارد. با توجه به اینکه هزینه های حمل بار با استفاده از سیستم ریلی نسبت به روش هوایی و زمینی مقرون به صرفه تر است، بیشتر وارد کنندگان کالا از ترکیه این روش را انتخاب می کنند. از دیگر مزایای ارسال بار با قطار از ترکیه به ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد.
• ظرفیت بالا برای حمل و نقل انواع بار
• امکان جابجایی بار پروژه ای و فله ای
• عبور قطار از شهرهای مختلف ترکیه
• گنجایش بالا برای بارگیری نسبت به تریلی
• مصرف سوخت پایین نسبت به تریلی

هزینه ارسال بار با قطار از ترکیه به ایران

یکی از دلایل اصلی حمل بار با استفاده از سیستم ریلی از ترکیه به ایران، نبود مسیر مناسب دریایی برای نقل و انتقال بار است. به همین خاطر تعرفه های حمل و نقل و هزینه ارسال بار با استفاده از سیستم ریلی بسیار پایین و مقرون به صرفه است. هزینه مربوط به ارسال بار از کشور ترکیه به ایران به فاکتور های مختلفی بستگی دارد.
• اولین نکته‌ای که هنگام محاسبه هزینه حمل بار با قطار از کشور ترکیه به ایران در نظر گرفته می‌شود حجم کالا است؛ بنابراین با توجه به حجم بار و وزن آن، قیمت های متفاوتی برای جابجایی بار در نظر گرفته می‌شود.
• مورد دیگری که بر هزینه حمل بار تأثیر دارد، مسافت طی شده توسط قطار است. هرچه مسافت حمل بار بیشتر باشد، قطعاً روی هزینه های انتقال تأثیر دارد و آن را افزایش می دهد.

مدت زمان ارسال بار با قطار از ترکیه به ایران

مدت زمان ارسال بار از کشور ترکیه به ایران با استفاده از سیستم ریلی، به صورت تقریبی ۱۲ الی ۱۵ روز است، اما با توجه به مسافت مورد نظر، ممکن است این زمان کوتاه تر باشد.

 

انواع واگن برای حمل و نقل ریلی از ترکیه به ایران

با توجه به نوع کالا و میزان بار، از انواع واگن های مختلفی برای جابجایی بار از ترکیه به ایران استفاده می شود که متعلق به یکی از دو کشور ایران و ترکیه هستند. با استفاده از انواع واگن ها قابلیت حمل بیش از ۶۵ تن بار در هر واگن وجود دارد.

اجاره واگن لبه کوتاه

ارسال تجهیزات سنگین از مسیر ریلی به ایران با استفاده از واگن های لبه کوتاه انجام می‌شود؛ بنابراین افرادی که قصد انتقال کالاهای سنگین و ماشین آلات مانند کانتینر، آهن آلات و خودرو را دارند، می توانند از واگن‌های لب کوتاه استفاده کنند که مناسب این کار هستند.

اجاره واگن سقف دار

بیشتر کالاهای وارداتی از کشور ترکیه به ایران شامل بار های فله ای مانند ذرت، گندم و یا کود های شیمیایی هستند. این بار ها حتماً باید با واگن های سقف دار جابجا شوند تا از آسیب دیدگی آن ها جلوگیری شود.

اجاره واگن مخزن دار

ارسال بار با قطار از ترکیه به ایران توسط واگن های مخزن دار، زمانی انجام می شود که کالاهای مورد نظر شامل مواد نفتی، مایعات و روغن ها باشند.

اجاره واگن لبه بلند

برای جابجایی مواد معدنی و حمل و نقل ریلی از ترکیه به ایران، از واگن های لبه بلند استفاده می شود.

اجاره واگن یخچال دار

معمولاً کالاهای فاسد شدنی از طریق حمل و نقل ریلی منتقل نمی شوند، اما در صورتی که تجار بخواهند از این روش استفاده کنند، از واگن های یخچال دار برای نقل و انتقال کالاهای فاسد شدنی استفاده می‌کنند.

هزینه اجاره واگن

هزینه اجاره واگن بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می شود. با توجه به قوانین کشور ترکیه در نوعی از قرارداد حمل کالا، هزینه حمل هر بار از درب کارخانه در کشور ترکیه تا ایستگاه راه آهن و گمرک بر عهده فروشنده است، اما قرارداد های دیگری هم هستند که به موجب آن ها هزینه های حمل و نقل ریلی توسط صاحب کالا پرداخت می شود؛ بنابراین هزینه اجاره واگن و ارسال بار با قطار از ترکیه به ایران به همه این عوامل بستگی دارد.

خدمات ویژه شرکت آراز تجارت اهرنجان برای حمل و نقل ریلی از ترکیه به ایران

در شرکت آراز تجارت اهرنجان بر اساس قوانین قرارداد FCA یا Ex Works کلیه مراحل حمل بار از کشور ترکیه به ایران انجام می شود. کارشناسان زبده این شرکت با تکیه بر سال ها تجربه در زمینه انجام حمل و نقل ریلی بین المللی می توانند تمام نیازهای شما را در حوزه نقل و انتقال بین المللی از کشور ترکیه به ایران پوشش دهند.

محاسبه هزینه اجاره واگن و حمل و نقل ریلی از کشور ترکیه تا ایران کمتر از ۲۴ ساعت توسط کارشناسان این مجموعه انجام می‌شود و تمام امور مربوط به ترخیص کالا، انبارداری و کارهای اداری گمرک نیز به عهده کارشناسان این مجموعه است.
در صورتی که اطلاعات کافی درباره صدور بیمه حمل و نقل بین المللی ندارید، می‌توانید از طریق تماس با مشاوران متخصص ما پاسخ تمام سؤالات خود را به دست آورید.

استعلام تعرفه حمل و نقل ریلی بار از ترکیه به ایران نیز از طریق تماس با کارشناسان این مجموعه امکان پذیر است. در این مجموعه امکان ردیابی محموله به صورت آنلاین نیز وجود دارد؛ بنابراین شما می توانید علاوه بر ارسال بار به صورت خرده و عمده هر لحظه از محل بار خود اطلاع پیدا کنید.