حمل و نقل دریایی از ایران به ترکیه توسط آراز تجارت اهرنجان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. حمل و نقل دریایی از ایران به ترکیه توسط آراز تجارت اهرنجان

حمل و نقل دریایی از ایران به ترکیه
ترکیه کشوری اروپایی – آسیایی است که در همسایگی ایران قرار داشته و از نظر صادرات و واردات روابط نزدیکی با ایران دارد. در حقیقت همین موقعیت مناسب قرارگیری و قدرت اقتصادی نسبتا خوب از مهم ترین دلایلی هستند که تجار ایرانی را به داشتن روابط اقتصادی با این کشور تشویق کرده است. در این زمینه یکی از مهم ترین بخش های صادرات و واردات کالا از ترکیه، به حمل و نقل کالاها مربوط می شود که راه های مختلفی از جمله حمل و نقل هوایی، دریایی، زمینی و.. را شامل می شود. در این مطلب ما می خواهیم نحوه حمل و نقل دریایی از ترکیه و همچنین نکات مربوط به آن را برای تان توضیح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید از آن ها استفاده کنید. بنابراین در ادامه همراه ما باشید.

حمل و نقل دریایی از ترکیه به ایران و بالعکس

حمل و نقل دریایی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

پیش از هر چیز شاید بد نباشد که ابتدا با حمل و نقل دریایی و همچنین ویژگی های آن آشنا شوید، زیرا این موضوع به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید روش حمل و نقل مناسب برای کالاهای تان را انتخاب کنید. به طور کلی حمل و نقل دریایی یکی از مهم ترین راه های ارسال بار به شمار می رود که معمولا از آن برای جابه جایی و حمل بار به صورت فله، خرده بار و کانتینری استفاده می شود.

. ویژگی های اصلی حمل و نقل دریایی بار

. بسته بندی اصولی
. پایین بودن امکان سرقت
. آسان بودن بارگیری و همچنین تخلیه بار
. قابلیت ارسال حجم زیاد بار
. قیمت به صرفه
. کم بودن امکان هر نوع خسارت
. زمان مناسب ارسال
. حفظ سلامت بار
. قابلیت ارسال به نقاط مختلف جهان

حمل و نقل دریایی از ایران به ترکیه چگونه است؟

ارسال بار از ایران به ترکیه توسط کشتی های مخصوص انجام می شود که نوع آن ها با توجه به نوع بار ارسالی شما تعیین خواهد شد.

حمل و نقل دریاییی و ترانزیت کالایی دریایی

ارسال کالا از ترکیه به ایران با کشتی

همانطور که پیش از این گفتیم ارسال بار از طریق مسیرهای دریایی، به کمک کشتی های مخصوص تعیین می شود. در حمل و نقل دریایی بار از ایران به ترکیه، ابتدا کالاهای مورد نظر به طور کامل و اصولی بسته بندی شده و سپس در کانتینرهای مخصوص قرار می گیرند تا برای ارسال آماده شوند. در این صورت از نظر حجم بار دو حالت زیر پیش روی شماست:

 

. بار کمتر از ظرفیت کانتینرLCL) )

در این حالت همانطور که از نامش پیداست، حجم بار به اندازه یک کانتینر کامل نیست و تنها بخشی از آن را شامل می شود. حمل بارLCL معمولا برای ارسال بارهای کوچک یا کالاهایی که حجم پایینی دارند استفاده می شود و از آنجایی که بار سایر تجار نیز در این کانتینر وجود دارد، از نظر اقتصادی برای تان به صرفه تر از حالت عادی خواهد شد. این نوع کانتینرها معمولا چند نوع بار مختلف را جهت ارسال به نقاط مختلف بارگیری می کنند که همین موضوع ممکن است زمان ارسال را کمی طولانی تر کند، اما مقرون به صرفه بودن این روش اتلاف وقتش را جبران خواهد کرد.

. بار به اندازه ظرفیت کامل کانتینر (FCL)

حالتFCL روشی خاص و منحصر به فرد از حمل و نقل دریایی است که حجم بار در آن به اندازه یک کانتینر کامل یا اصطلاحا “فول کانتینر” است. از این روش ارسال برای جا به جایی کالاهایی با حجم زیاد، سنگین و بزرگ استفاده می شود و از آنجایی که تمام کانتینر به بار شما اختصاص دارد زمان حمل و نقل بسیار سریع تر خواهد بود. توجه داشته باشید که این روش در مقایسه با حالتLCL هزینه بیشتری در بر خواهد داشت که با توجه به ویژگی هایش توجیه اقتصادی دارد.
شما برای حمل و نقل دریایی بار از ترکیه به ایران و برعکس می توانید از شرکت آراز تجارت اهرنجان کمک بگیرید. این شرکت بین المللی بهترین کشتی های ممکن را جهت ارسال بار در اختیار تجار قرار می دهد و شما به راحتی می توانید از خدمات آن استفاده کنید.

مسیرها و بنادر مهم جهت حمل و نقل دریایی از ترکیه به ایران

از جمله مهم ترین بنادر جهت حمل و نقل دریایی از ترکیه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
. بندر آمبرلی
. بندر حیدرپاشا
. بندر جمیلک
. بندر مرسین

ارسال کالا از بندر مرسین به ایران

بندر مرسین یکی از بزرگ ترین و مهم ترین بنادر تجاری کشور ترکیه به شمار می رود که عمل بارگیری و تخلیه بار در آن بدون مشکلی خاص، و به صورت مستقیم انجام می شود. بنابراین شما در ارسال بار به بندر مرسین با مشکلاتی از قبیل جا به جایی سخت کانتینرها و روش های پیچیده تخلیه و بارگیری، سر و کار نخواهید داشت. در این زمینه یکی از تخصصی ترین خدمات شرکت بین المللی آراز تجارت اهرنجان، ارسال کالا از بندر مرسین به ایران می باشد که توسط بهترین کشتی های باربری انجام خواهد شد.

هزینه ارسال بار به بندر مرسین ترکیه چقدر است؟

تخمین هزینه ارسال بار به بندر مرسین به عوامل مختلفی وابسته است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
. حجم و اندازه بار
. نوع بار
. نوع کشتی انتخابی جهت حمل و نقل دریایی
. مسافت مورد نظر
. ارزش بار
. نحوه بسته بندی کالاها
و..

اجاره کشتی باری از ترکیه به خلیج فارس

بدون شک از آنجایی که کشور ترکیه از نظر صادرات و واردات کالا اهمیت زیادی برای تجار ایرانی دارد، انتقال بار به منطقه خلیج فارس نیز از مواردیست که ممکن است ذهن شما را به خودش مشغول کرده باشد. بنابراین چنانچه شما هم خواستار حمل و نقل کالاها به روش دریایی هستید و به دنبال اجاره کشتی برای ارسال بار از ترکیه به خلیج فارس می گردید، شرکت بین المللی آراز تجارت اهرنجان می تواند با اجاره انواع کشتی های باری، شما را به هدف مورد نظرتان برساند.

سخن پایانی
همانطور که گفتیم، حمل و نقل دریایی بارها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که از جمله مهم ترین مزیت های آن می توانیم به قیمت به صرفه در عین امکان حمل بار در حجم زیاد اشاره کنیم. برای این کار شما باید پیش از هر چیز دیگری از شرایط ارسال کالا آگاهی پیدا کرده و برای اجاره کشتی از شرکت های مطمئن مانند شرکت آراز تجارت اهرنجان، کمک بگیرید تا بتوانید بارهای تان را با حفظ سلامت کامل به مقصد برسانید.