حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران و تمامی کشورها

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران و تمامی کشورها

حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران

حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران این روزها بیشتر از هر زمان دیگری شاهد مهاجرت به ترکیه و اقامت در این کشور توسط ایرانیان هستیم. بنابراین بسیار طبیعی است که بعد از خرید خانه در این کشور، افراد بخواهند در فکر حمل اثاثیه منزل به ترکیه نیز باشند. به همین جهت ساز و کار ما برای ارائه خدمات هر چه بهتر در این زمینه، به گونه‌ای طراحی شده که تمام مراحل این انتقال را برای شما با بهترین کیفیت و بدون کمترین دغدغه‌ای انجام دهیم و حتی برای حمل اثاثیه از ترکیه به ایران نیز ساز و کارهای مدونی را برای شما فراهم کنیم. در ادامه این مطلب قصد داریم درباره قوانین و هزینه حمل اثاثیه منزل به ترکیه اطلاعات مهمی را با شما به اشتراک بگذاریم.

حمل اثاثیه منزا از ترکیه به ایران توسط شرکت آراز تجارت اهرنجان

قوانین حمل اثاثیه منزل به ترکیه

اقتصاد پویای ترکیه و فرصت‌های سرمایه گذاری گسترده، باعث توجه بیش از پیش ایرانیان به این کشور و مهاجرت به آن از روش‌های مختلف شده است. بنابراین بسیاری از افراد می‌خواهند که پس از مهاجرت اثاثیه خود (یا حداقل بخشی از وسایل خود) را به این کشور منتقل کنند. به همین خاطر داشتن اطلاعات درباره اینکه چه چیزهایی را می‌توان با خود به ترکیه برد و چه چیزهایی انتقال آن‌ها از این روش مقدور نیست و یا آگاهی از دیگر قوانین و حتی مراحل انجام کار، از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. برای کسب آگاهی درباره این موارد، تا انتها همراه ما باشید.

بیایید از وسایل ممنوعه برای انتقال به ترکیه آغاز کنیم. اگر قصد انتقال وسایل خود به ترکیه را دارید، باید بدانید که این موارد نمی‌توانند در بار شما باشند:

 • لوازم آرایشی و بهداشتی آکبند (تنها با باز کردن پلمب آن‌ها، مشکل حل خواهد شد! )
 • لوازم خانگی آکبند (لوازم خانگی غیر آکبند نیز شامل مالیات خواهد بود)
 • انواع آجیل، خشکبار و مواد غذایی خشک
 • انواع مواد غذایی منجمد
 • عرقیجات و ترشیجات
 • انواع دخانیات
 • انواع سلاح گرم و سرد
 • کالاهای هنری و فرهنگی اصیل ایرانی (به صورت شخصی می‌توانید آن‌ها را با خود ببرید)
 • اغلب داروها و مسکن‌ها (موارد انگشت‌شماری استثنا هستند)

این‌ها اقلامی هستند که شاید یک مسافر به صورت فردی بتواند بعضی از آن‌ها را در بار خود حمل کرده و به ترکیه ببرد؛ اما هنگام حمل اثاثیه منزل به ترکیه حمل آن‌ها موجب توقیف بار خواهد شد. بنابراین پیش از هر چیز سعی کنید این فهرست را از اقلام خود حذف نمایید.

از دیگر قوانین مهم دیگر در این زمینه می‌توان به داشتن کارت کیملیک یا کارت شهروندی اشاره کرد. ترخیص بارهایی که برای افراد غیر شهروند ترکیه باشد، دشوار است. بنابراین سعی کنید انتقال وسایل خود را به زمانی موکول کنید که کارت کیملیک ترکیه را دریافت کرده باشید و یا یکی از شهروندان ترکیه بتواند این کار را برای شما انجام دهد. دقت داشته باشید که اگر بار را به نام فردی دیگر که کارت کیملیک دارد ثبت کنید، حضور آن شخص برای تحویل بار، الزامی خواهد بود.

روش‌های حمل اثاثیه منزل به ترکیه و بلعکس

برای انتقال وسایل به یک کشور دیگر روش‌های متعددی وجود دارد که می‌توان بر حسب شرایط مختلف یکی از آن‌ها را برگزید. این روش‌ها به دو دسته کلی هوایی و زمینی تقسیم می‌شوند که نوع هوایی آن خود دارای دو نوع کارگو و فریت بوده و روش زمینی نیز به روش ترانزیتی معروف است که خود حالات مختلفی دارد. بیایید نگاهی دقیق‌تر به این روش‌ها داشته باشیم:

انتقال هوایی بار

انتقال هوایی بار همانطور که گفته شد، به دو دسته کارگو و فریت تقسیم می‌شود. روش حمل بار کارگو که به آن باربری تجاری نیز گفته می‌شود، مخصوص انتقال بار تجار است و شامل کالاهایی می‌شود که با هدف تجارت بین دو کشور حمل می‌شوند. روش فریت اما برای انتقال کالاهای شخصی مناسب است؛ چرا که حمل اقلام فهرست شده غیر تجاری با این روش مقدور است. البته باید در نظر داشته باشید که هزینه این روش بسیار بالاست و تنها در صورت صرفه اقتصادی دارد: کالاهای بسیار با ارزشی در اثاثیه شما باشد یا مسافت بسیار زیاد باعث شود که روش هوایی از روش زمینی به‌صرفه‌تر باشد. به‌خاطر داشته باشید که حمل یخچال در روش‌های هوایی کاملاً ممنوع است و به دلیل داشتن گازهای خطرناک و اشتعال‌زا، نمی‌توانید از این روش برای انتقال یخچال فریزر استفاده کنید.

انتقال زمینی

روش انتقال زمینی یا انتقال ترانزیتی برای کشوری مثل ترکیه که همسایه ما است و اغلب استان‌ها غربی و مرکزی ایران فاصله چندانی با آن ندارند، روشی به‌صرفه‌تر به شمار می‌رود. در این روش اقلام شما به شکل مخصوصی بسته بندی شده و از طریق جاده به ترکیه حمل می‌شوند. حمل اثاث منزل به ترکیه نیز می‌تواند به دو شکل دربستی و یا اشتراکی (کنار باری) به مقصد خود برسد که در صورت توانایی تقبل هزینه، روش دربستی روشی مطمئن‌تر و بهتر خواهد بود.

مراحل حمل اثاثیه منزل به ترکیه

یکی از سوالات متداول افراد که باعث سردرگمی آنان برای انتقال وسایل است، موضوع مراحل و همینطور هزینه حمل اثاثیه منزل به ترکیه است. البته که موضوع هزنیه به چندین عامل مختلف بستگی دارد و می‌توان بیشتر به آن پرداخت؛ اما پیش از آن بیایید برای روشن‌تر شدن مسیر در ذهن شما، یکبار مراحل کار را با هم بررسی کنیم:

کارشناسی اولیه و انتخاب کانتینر

زمانی که تقاضای انتقال بار خود را در یک شرکت معتبر حمل اثاثیه منزل به ترکیه ثبت می‌کنید، کارشناسان این شرکت برای ارزیابی بار، حذف اقلام ممنوعه و انتخاب کانتینر مناسب جهت حمل، به محل آمده و کارشناسی اولیه را انجام می‌دهند.

بسته بندی و تهیه صورت اثاثیه

مرحله بعدی که باز هم توسط شرکت انجام می‌گیرد، بسته بندی کالاها و تهیه فهرست اثاثیه یا پکینگ لیست است. این فهرست باید به دو زبان فارسی و ترکیه تهیه شده و برای ارائه به گمرک ایران و ترکیه، مهر تایید شرکت را داشته باشد.

سمپاشی

بر اساس قوانین کشور ترکیه، کلیه پک‌های بسته بندی شده و به ویژه کالاهای چوبی باید سمپاشی شوند. بنابراین گام بعدی شرکت پیش از بارگیری، سمپاشی تمامی جعبه‌ها خواهد بود.

صدور گواهینامه بین‌الملل

بعد از سمپاشی است که می‌توانید گواهینامه بین‌المللی انتقال وسایل خود را دریافت و نسبت به بارگیری و انتقال بار اقدام کنید. اینجا است که اثاثیه منزل شما از مبدا شروع به حرکت می‌کنند.

گمرک تهران

مقصد اول تمامی اثاثیه‌هایی که گواهینامه بین‌المللی دریافت کرده و عازم سفرهای برون‌مرزی هستند، اداره گمرک است. بنابراین کالاهای شما پیش از هر چیز برای امور ثبتی گمرکی باید به اداره گمرک منتقل گردیده و سپس عازم سفر شوند. در اداره گمرک تمامی اقلام بسته بندی شده توسط بازرسان اداره گمرک تهران بررسی می‌شوند و سگ‌های موادیاب آن‌ها را مورد کاوش قرار می‌دهند. اینکه بار شما به کدام اداره گمرک منتقل شود، بستگی به نزدیکی، مسیر و مقصد شما دارد؛ اما اغلب بارهای انتقالی به ترکیه به گمرک غرب تهران منتقل می‌شوند.

بیمه بین‌المللی

در همین مرحله گمرک است که بیمه بین‌المللی اثاثیه منزل شما نیز صادر می‌گردد. این بیمه الزامی است و برای حفاظت از کالاهای شما باید انجام گیرد. در این صورت اگر اتفاقی در مسیر بیفتد، بیمه خسارت تمام اقلام شما را خواهد داد. هزینه این بیمه بر اساس ارزش کالاها محاسبه می‌شود و به ازای هر میلیون‌ تومان، هزار تومان خواهد بود.

صدور بارنامه رسمی

آخرین مرحله پیش از آغاز حرکت به ترکیه، صدور بارنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران است که در مرز ترکیه باید در اختیار مرزبانان قرار بگیرد و از اهمیت بالایی برخوردار است. شما با داشتن این بارنامه و بیمه‌نامه آن‌ها و همینطور پکینگ لیست خود به زبان ترکی، می‌توانید از مرز ترکیه عبور کنید.

ارسال

از اینجا سفر اثاثیه شما به مقصد نهایی آغاز می‌شود و اقلام از گمرک مستقیماً به سوی مرز زمینی ترکیه حرکت می‌کنند. به خاطر داشته باشید که بازرسی اقلام در مرز به صورت راندوم انجام می‌گیرد و چنانچه محتویات پک باز شده با پکینگ لیست شما اندکی تفاوت داشته باشد، برای ترخیص بار از مرزبانی با مشکلی بزرگ مواجه خواهید شد؛ بنابراین به خاطر داشته باشید که فهرست خود را باید به صورت دقیق و صحیح، مکتوب نمایید.

نکات مهم برای حمل اثاثیه منزل به ترکیه

یکی از نکات مهم که بسیار هم مورد پرسش قرار می‌گیرد، موضوع هزینه حمل اثاثیه منزل به ترکیه است. این مسئله کاملاً وابسته است و نمی‌توان به روشنی درباره آن صحبت کرد. هزینه نهایی بستگی به حجم و وزن بار شما خواهد داشت و همچنین فاصله شما از نزدیک‌ترین گمرک و فاصله اداره گمرک تا مرز ترکیه نیز در تعیین آن نقش خواهد داشت. به علاوه برخی شرکت‌ها بار شما را در آن سوی مرز ترکیه به شما تحویل می‌دهند و مسئولیت حمل آن تا شهر مقصد را بر عهده شما خواهند گذاشت؛ در حالی که شرکت‌های حرفه‌ای اثاثیه شما را تا درب منزل شما در مقصدتان حمل خواهند کرد. در این صورت مسافت مرز تا شهر مورد نظر هم در تعیین قیمت نقش خواهد داشت و به عنوان مثال هزینه حمل اثاثیه منزل به استانبول با هزینه حمل آن به آنکارا یا ازمیر متفاوت خواهد بود.

نکته بعدی درباره مقرون به‌صرفه بودن این جابجایی است. پیش از آن که تصمیم به انتقال وسایل خود بگیرید، بهتر است ارزیابی انجام دهید و ببینید که آیا این جابجایی مقرون به‌صرفه هست یا خیر؟ چرا که لوازم خانگی و لوازم مصرفی در ترکیه تنوع زیادی دارند و می‌توان با قیمت‌هایی خوب آن‌ها را در همان ترکیه خریداری نمود. همچنین اغلب خانه‌های ترکیه چه برای خرید و چه برای اجاره به صورت مبله ارائه می‌شوند و شما نیازی به خرید تمام وسایل منزل یا حمل آن‌ها از ایران نخواهید داشت. بنابراین تنها زمانی این حمل بار منطقی خواهد بود که تعلق خاطر شما به وسایل‌تان و یا یونیک بودن آن‌ها، عامل انتقال‌شان به ترکیه باشد.

نکته بعدی برای حمل اثاثیه منزل به ترکیه آن است که شرکت معتبر و کاردرستی را در این زمینه انتخاب کنید و سپس بسته بندی وسایل خود را به عهده شرکت بگذارید؛ چرا که شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی با استانداردهای حمل و نقل برون مرزی آشنایی بیشتری دارند و می‌توانند وسایل شما را در چارچوب همان استانداردها، بسته بندی نمایند.

حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران

بخش دیگری از خدمات ما مربوط به انتقال اثاثیه منزل شما از ترکیه به ایران است. این احتمال همیشه وجود دارد که با وجود مهاجرت به ترکیه میل به بازگشت داشته باشید و به هر دلیلی بخواهید دوباره ساکن ایران شوید. شما به عنوان شهروندی ایرانی همیشه این اختیار را خواهید داشت؛ بنابراین در چنین شرایطی برای انتقال وسایل خود از ترکیه به ایران نیز نیازمند یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی خواهید بود. اگر بار شما اندک باشد، می‌توانید به صورت کنار باری آن را در یک کانتینر مشترک جای دهید و اگر بارهای زیادی داشته باشید، می‌توانید یک کامیون دربست را در اختیار بگیرید.

قوانین حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران نیز تا حدود زیادی همانند قوانین کشور ترکیه است؛ البته با تفاوت‌هایی جزئی. مراحل این کار نیز مانند چیزی است که پیش از این گفته شد؛ با این تفاوت که بهتر است پیش از اقدام، بهتر است فهرست بار خود را به کنسولگری ایران در ترکیه ببرید تا آن‌ها در سفارتخانه نامه‌ای برای گمرک ایران نوشته و درخواست شما را برای این انتقال بار ارسال کنند. در این صورت هزینه‌های گمرک شما به شکل قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

نکته دیگری که باید درباره حمل اثاثیه منزل از ترکیه به ایران بدانید این است که بهتر است این کار را به یک شرکت ایرانی بسپارید؛ چرا که هم هزینه شما کمتر خواهد شد و هم شرکت‌های حمل و نقل ایرانی می‌توانند بار شما را تا شهر مقصد و درب منزل شما برای شما حمل کنند و مانند برخی از شرکت‌های حمل و نقل ترکیه، آن‌ها در شهر مرزی ایران به شما تحویل ندهند.

سوالات متداول:

آیا ارسال اثاث منزل به کشور های دیگر توسط شرکت آراز تجارت اهرنجان انجام میگیرد؟

بله،تقریبا به تمام کشور های دنیا اثاث منزل توسط شرکت آراز تجارت اهرنجان انجام می پذیرد.

کانادا

استرالیا

آمریکا

آلبانی
آندورا
اتریش
بلاروس
بلژیک
بوسنی و هرزگوین
بلغارستان
کرواسی
قبرس
جمهوری چک
دانمارک
استونی
فنلاند
فرانسه
آلمان (ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که آلمان ۹ همسایه دارد: سوئیس، هلند، لهستان، دانمارک، فرانسه، لوگزامبورگ، اتریش، بلژیک و جمهوری چک)
یونان
مجارستان
ایسلند
ایتالیا
لتونی
لیختن‌ اشتاین
لیتوانی
لوکزامبورگ
مقدونیه
مالت
مولداوی
موناکو
مونته نگرو
هلند
نروژ (نروژ در اروپا سرزمین آفتاب نیمه شب است!)
لهستان
پرتغال
جمهوری ایرلند
رومانی
سان مارینو
صربستان
اسلواکی
اسلوونی
اسپانیا
سوئد
سوئیس
اوکراین
انگلستان
واتیکان سیتی (واتیکان سیتی تنها کشور جهان است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد)
ارمنستان
آذربایجان
گرجستان
قزاقستان
روسیه
ترکیه

نمونه ارسال اثاث منزل از ترکیه به ایران توسط شرکت آراز تجارت اهرنجان


 

جمع بندی و نتیجه گیری

اگر قصد حمل اثاثیه منزل به ترکیه و یا بالعکس را دارید، می‌توانید از صفر تا صد فرایند کار را به ما بسپارید و با خیالی آسوده بارهای خود را در مقصد از ما تحویل بگیرید. ما می‌توانیم از نخستین مرحله در مبدا تا آخرین مرحله ترخیص بار از گمرک و رساندن آن به مقصد، در کنار شما باشیم و سلامت بار و همینطور صحت بسته‌بندی آن را برای شما تضمین نماییم.