صادرات از ایران به کشور ترکیه شرکت آراز تجارت اهرنجان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. صادرات از ایران به کشور ترکیه شرکت آراز تجارت اهرنجان

صادرات از ایران به کشور ترکیه

صادرات از ایران به کشور ترکیه

 

پیش از هر چیز بد نیست بدانید که ایران و ترکیه مبادلات زیادی باهم دارند و از همین جهت صادرات از ایران به کشور ترکیه می تواند یک فرصت بین المللی تکرار نشدنی جهت گسترش و پیشرفت تجارت شما باشد.

امروزه کالاهای زیادی وجود دارند که راه شان را به بازار ترکیه باز کرده و فروش بسیار خوبی را نیز تجربه کرده اند.

توجه داشته باشید که واردات به این کشور همواره تحت کنترل قرار داشته و اجازه ورود هر کالای دلخواهی نیز به خاک آن داده نمی شود،

بنابراین محصولات مورد نظر شما تنها در صورتی که در ترکیه کمیاب بوده و یا اصلا تولید نشوند مورد تایید دولت ترکیه بوده و با استقبال مواجه خواهد شد.

البته همانطور که می دانید، صادرات هم مانند هر کار دیگری نکات خاصی دارد که برای موفقیت باید به آن ها توجه داشته باشید.

از همین جهت ما در ادامه این مقاله برخی از رایج ترین کالاها برای صادرات از ایران به کشور ترکیه و همچنین نکات مربوط به آن ها را به طور کامل برای تان توضیح داده ایم.

صادرات سنگ های معدنی به ترکیه

صادرات سنگ های معدنی به ترکیه

در کشور ترکیه بازار سنگ همواره داغ و پر رقابت بوده است، بنابراین در صورتی که شما به استانداردهای تعریف شده این کشور توجه داشته باشید، می توانید از راه صادرات سنگ های معدنی به ترکیه، منبع درآمدی بسیار عالی داشته باشید.

برای این منظور شما پیش از هر چیز دیگری باید ابتدا بازار هدف تان را به خوبی شناسایی کنید.

توجه داشته باشید که در کشور ترکیه معمولا سنگ هایی که ابعاد بزرگی داشته و ضخامت شان نیز بیش از ۲ سانتی متر باشد، طرفداران زیادی دارد.

به طور کلی صادرات سنگ های معدنی به ترکیه به برنامه ریزی های دقیقی نیاز دارد، زیرا با توجه به وجود رقبای زیاد، نداشتن برنامه های کافی ممکن است موقعیت تجارت تان را به خطر بیندازد.

در این زمینه از جمله مهم ترین سنگ ها برای صادرات از ایران به کشور ترکیه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

. سنگ مرمر سبز، پرتقالی و آبی
. تراورتن آتشکوه
. مرمریت لاشتر
. سنگ چینی ازنا
. مرمریت مشکی نجف آباد
. مرمریت خوی
. مرمریت پرشین سیلک
. سنگ چینی الیگودرز
. و..

اگر در مورد مزیت فعالیت در بازار سنگ و صادرات این کالا به ترکیه کنجکاو شده اید، باید بگوییم که این امر با توجه به نقش داشتن در تولید خالص کشور سود زیادی به همراه خواهد داشت.

همچنین گسترش بازارهای هدف، دسترسی به سایر بازارهای اروپایی، ارزآوری، اشتغال زایی، و… از دیگر مزیت هایی هستند که می توان از آن ها بهره مند شد.

صادرات پلاستیک به ترکیه

صادرات پلاستیک به ترکیه

در میان لیست کالاهای محبوب جهت صادرات از ایران به کشور ترکیه، پلاستیک و مواد پلاستیکی جایگاه خاصی دارند که صادرات آن ها از دسته سودآورترین انواع تجارت به شمار می آید.

در حقیقت از آنجایی که قیمت خرید مواد اولیه ایرانی برای مصرف کنندگان خارجی بسیار به صرفه تر در می آید، صادرات پلاستیک به ترکیه نیز روز به روز گسترده تر می شود.

البته بهتر است آگاه باشید که قوانین این کار کمی پیچیده بوده و شما پیش از هرگونه اقدام جهت صادرات باید مقررات تعیین شده را با دقت کامل مطالعه کرده باشید.

همچنین توجه داشته باشید صادرات پلاستیک تنها زمانی امکان پذیر است که در لیست کالاهای ممنوعه ایران ثبت نشده باشد.

شاید از خودتان بپرسید که دلیل ممنوع شدن صادرات پلاستیک در ایران چه چیزی می تواند باشد؟

در واقع مهم ترین علت نیاز داخلی کشور است. یعنی گاهی اوقات پیش می آید که کالاهای پلاستیکی به علت تولید کم نمی توانند برطرف کننده نیاز داخلی باشند، بنابراین در چنین شرایطی افزایش تولید داخلی ارجحیت داشته و صادرات آن ممنوع می شود.

البته در این زمینه بد نیست بدانید که ایران امروزه یکی از کشورهای برتر در زمینه تولید انواع نایلون و نایلکس در آسیا و خاورمیانه می باشد، از همین جهت می توان از صادرات پلاستیک به ترکیه بهره برده و سود خوبی از آن کسب کرد.

برای این کار شما ابتدا باید نمونه کارهای تان را به مصرف کننده نشان داده و در صورت تایید به دنبال مراحل ثبت سفارش و تنظیم قرارداد باشید.

که تمامی پروسه توسط شرکت آراز تجارت اهرنجان انجام می گیرد.

صادرات عسل به ترکیه

صادرات عسل به ترکیه

احتمالا شما نیز شنیده اید که عسل یکی از محبوب ترین کالاهای صادراتی ایران می باشد که میان کشورهای خارجی طرفداران زیادی به خود اختصاص داده است.

به همین دلیل تاجران و بازرگانان مختلف می توانند از طریق صادرات عسل به ترکیه و سایر کشورهای متقاضی، کسب و کارشان را با سود زیادی گسترش دهند.

بهتر است توجه داشته باشید که عسل از دسته محصولاتیست که شما باید آن را مطابق قوانین و به صورت فله ای و بسته بندی شده به کشور ترکیه صادر کنید،

بنابراین اگر در این زمینه به مشاوره نیاز دارید شرکت آراز تجارت اهرنجان می تواند راهنمایی های لازم در این زمینه را به صورت کاملا تخصصی به شما ارائه کند.

به عنوان اولین قدم در صادرات از ایران به کشور ترکیه، باید به دنبال یافتن خریدار و بازاریابی باشید.

در مرحله بعدی به کیفیت محصول و همچنین بسته بندی مناسب آن توجه کنید، زیرا یک بسته بندی مناسب علاوه بر تطبیق با قوانین ذکر شده، می تواند عاملی برای برای تبلیغ بهتر و جلب توجه خریداران نیز به شمار رود.

در آخر نیز نحوه حمل و نقل محصول و تحویل به موقع آن اهمیت دارد که می تواند از راه های زمینی، هوایی و.. انجام گیرد.

 

صادرات پتروشیمی به ترکیه

صادرات از ایران به کشور ترکیه در زمینه مواد و محصولات پتروشیمی، یکی از مباحثی است که چندان عجیب و دور از انتظار نیست،

زیرا معمولا اولویت بسیاری از کشورها برای تجارت انتخاب کشورهای همسایه شان است و ترکیه نیز یکی از همسایه های فعال در زمینه های مختلف به شمار می آید که رابطه خوب آن با ایران باعث شده صادرات و واردات کالا به آن، روز به روز گسترش بیشتری داشته باشد.

هرچند که این کشور در زمینه تولید محصولات پتروشیمی فعالیت خوبی دارد، اما میزان تولید آن ها تنها برطرف کننده بخش کمی از نیازهای داخلی شان است و ترکیه باید مابقی نیازش را از طریق واردات این گروه از محصولات برطرف کند.

در این باره باید بگوییم چندین سال است که صادرات پتروشیمی به ترکیه به طور حرفه ای انجام شده و بازار پر رونقی نیز دارد که از جمله پر سودترین این محصولات می توانیم به

قیر، رزین و چسب، متانول، مواد اولیه پلیمری، روغن موتورهای صنعتی و.. اشاره کنیم.

همانند تمامی مواردی که پیش از این گفتیم باید توجه داشته باشید که برای صادرات پتروشیمی به ترکیه محدودیت ها و قوانین مختلفی وجود دارد که باید پیش از انجام هرگونه اقدام به خوبی از آن ها آگاه باشید

صادرات قیر به ترکیه

صادرات قیر به ترکیه

همانطور که پیش از این گفته شد؛ قیر یکی از محصولات در دسته مواد پتروشیمی به شمار می رود که امروزه بازار تجارت آن از وضعیت مناسبی برخوردار است.

این ماده که یکی از فرآورده های نفتی است سالانه به میزان 6 تن در کشور ما تولید شده که ۴ تن از این مقدار جهت صادرات از ایران به کشور ترکیه مورد استفاده قرار می گیرد.

البته صادرات قیر به ترکیه نیز مانند هر تجارت دیگری سلسله مراتب خاصی دارد که بیش از هر چیز باید به آن ها توجه کنید

زیرا در غیر اینصورت متحمل زیان زیادی خواهید شد، برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد می کنیم که از شرکت های معتبر کمک گرفته و چشم انداز دقیقی داشته باشید.

صادرات چای به ترکیه

صادرات چای به ترکیه

صادرات چای یکی از انتخاب های بسیار پر سود جهت صادرات از ایران به کشور ترکیه می باشد که بازرگانان زیادی جهت گسترش بیشتر کسب و کارشان روی آن حساب می کنند.

در حقیقت بالا بودن تقاضا برای این کالا از سمت ترکیه و همچنین کیفیت عالی چای ایرانی باعث شده تا این تجارت همواره بسیار محبوب و پر رونق باشد.

در صادرات چای، معمولا ارسال کالا به صورت فله ای و در کیسه های ۲۰ تا ۲۵ کیلوگرمی انجام شده و قیمت و نرخ نهایی آن نیز با توجه به کیفیت و نوع چای تعیین می شود.

در میان انواع مختلف چای، چای سیاه ایرانی از پرطرفدارترین محصولاتیست که به خاطر کیفیت و ارگانیک بودنش به شدت مورد توجه کشورهای خارجی، به خصوص ترکیه قرار گرفته است.

برای صادرات چای به ترکیه علاوه بر قوانین گفته شده باید مدارک مختلفی نیز ارائه کنید که از جمله مهم ترین آن ها می توان به پرونده اسناد فنی اشاره کرد.

شما با داشتن این پرونده می توانید مطابق استانداردهای تعیین شده برای ارسال کالا اقدام کنید اما اگر در مورد آماده سازی آن اطلاعات کافی ندارید، بهتر است که از کارشناسان شرکت آراز تجارت اهرنجان کمک بگیرید.

علاوه بر این مدرک ارائه فاکتور فروش، گواهی مبدا، گواهی حمل و نقل، و.. نیز از دیگر اسناد مهمی هستند که باید به آن ها توجه کافی داشته باشید.

صادرات کشمش به ترکیه

صادرات کشمش به ترکیه

صادرات از ایران به کشور ترکیه با توجه به روابط خوب این دو کشور، تجارتی بسیار پر رونق است که در میان لیست کالاهای محبوب و پر سود آن، مواد خوراکی جایگاه ویژه ای دارند.

یکی از این محصولات بسیار پرطرفدار، کشمش است که از انگور خشک شده به دست می آید.

کشمش از نظر حجم تولیدی بعد از خرما قرار گرفته اما نکته جالب آنجاست که در بازارهای جهانی در جایگاهی بالاتر از خرما قرار گرفته است!

در این زمینه باید بدانید که کشور ترکیه از مشتریان دائمی خشکبارهای ایران به شمار رفته و صادرات کشمش به ترکیه نیز به علت کیفیت آن همواره از محبوبیت ویژه ای نزد مصرف کنندگان برخوردار بوده است.

در میان انواع مختلف کشمش، صادرات کشمش پلویی در ۲ نوع تیزابی و آفتابی از سایرین رایج تر بوده که غالبا نوع آفتابی آن خریداران بیشتری دارد.

این محصول در ایران به صورت ارگانیک تولید شده و به صورت فله ای و عمده جهت صادرات به کشورهای مختلف بسته بندی و آماده می شود.

به خاطر داشته باشید که در زمینه صادرات کشمش به ترکیه، کشمش های دانه دار وضعیت خوبی نداشته و چندان محبوب نیستند.

بهترین نوع کشمش های صادراتی از انگور کاشمر به دست آمده که نه تنها در ترکیه بلکه در سایر کشورها نیز بازار هدف پر رونقی دارند.

بنابراین اگر شما هم روی این محصول برای تجارت و انجام صادرات از ایران به کشور ترکیه حساب کرده اید، به دنبال مرغوب ترین نوع ممکن باشید.

صادرات خرما به ترکیه

صادرات خرما به ترکیه

ترکیه به عنوان دروازه اروپا و یکی از کشورهای همسایه ایران، در امتداد جاده ابریشم قرار گرفته و از نظر تجاری بسیار مهم می باشد.

در سال های اخیر صادرات خرما به ترکیه از مواردی بوده که بسیار مورد توجه تجار ایرانی قرار داشته و در بازارهای ترکیه نیز از محبوبیت بسیار خوبی برخوردار بوده است.

اگر درباره علت محبوبیت این محصول کنجکاو شده اید بهتر است بدانید که در ترکیه میانگین مصرف سالانه خرما بسیار بالا بوده و از طرف دیگر تولید انواع مختلف خرماهای صادراتی در ایران باعث شده تا سهم بزرگی از بازار خرمای این کشور به ایران اختصاص داشته باشد.

از همین جهت تجارت در این زمینه می تواند سودهای خوبی برای تان به همراه داشته باشد. بیشترین سهم صادرات خرما به ترکیه، متعلق به خرماهای مضافتی و پیارم بوده که از طریق ترانزیت به این کشور می رسند.

البته همانطور که می دانید صادرات از ایران به کشور ترکیه، به خصوص در زمینه محصولات خوراکی قوانین و مقررات خاصی دارد که باید تمامی آن ها را به درستی رعایت کرده باشید.

صادرات برنج به ترکیه

برنج یکی از محبوب‌ترین و پراستفاده ترین مواد غذایی به شمار می رود که با توجه به این موضوع بازرگانان زیادی قصد تجارت آن را دارند.

در این باره باید بدانید که صادرات برنج به ترکیه بسیار پر رونق بوده و در عین حال نکات و قوانین خاص خودش را دارد.

شما برای آنکه بتوانید بازار هدف این محصول در کشور ترکیه را به دست بگیرید باید ببینید که کشور مقصدتان به چه حجمی از این محصول نیاز داشته و همچنین کدام نوع برنج را ترجیح می دهد.

به خاطر داشته باشید که یکی از مهم ترین مراحل صادرات برنج به ترکیه، صدور فاکتور پروفرما می باشد.

این سند در حقیقت مشخص کننده تمامی اطلاعات مربوط به کالا، فروشنده و خریدار است که هم صادر کننده و هم وارد کننده باید آن را امضا کنند.

صادرات هندوانه به ترکیه

صادرات هندوانه به ترکیه

شاید برای تان جالب باشد که بدانید در بازار صادرات از ایران به کشور ترکیه، هندوانه محبوبیت ویژه ای داشته و به کالایی سود آور در این زمینه تبدیل شده است!

هندوانه های ارسال شده به کشور مقصد معمولا با کامیون، واگن قطارهای باری یا هواپیمای باری حمل می شوند و شما با توجه به ترجیحات تان می توانید هر کدام از این روش های انتقال را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که هزینه هواپیما بیشتر از راه های دیگر است، اما قطعا بارتان را در مدت زمان کمتری به ترکیه خواهد رساند.

صادرات هندوانه به ترکیه نیز زیر و بم خاصی دارد. به عنوان یک تاجر حرفه ای و موفق باید همواره به خاطر داشته باشید که مصرف کنندگان کشور مقصد انتظار دارند

هندوانه های باکیفیت، کاملا سالم، خوش طعم و خوش رنگ دریافت کنند، بنابراین علاوه بر ارسال محصولات باکیفیت، شما باید از سالم ماندن آن ها طی حمل و نقل نیز کاملا مطمئن شوید.

صادرات محصولات پتروشیمی به ترکیه

صادرات محصولات پتروشیمی به ترکیه

همانطور که پیش از این هم گفتیم؛ صادرات محصولات پتروشیمی به ترکیه از مواردی به شمار می رود که در طی سال های اخیر رونق و گسترش زیادی داشته است.

قبل از آنکه بخواهید در بازار صادرات از ایران به کشور ترکیه فعالیت کنید،

باید بدانید که به طور کلی مواد پتروشیمی به سه دسته محصولات بنیادی (گوگرد، بنزین، آمونیاک و..)، محصولات واسطه (ملامین، PVC و..) و محصولات نهایی (کودهای شیمایی، لاستیک، وسایل پزشکی و..) تقسیم می شوند که انتخاب آن ها با توجه به بازار هدف شما انجام می شود.

البته به این موضوع توجه داشته باشید که سیاست های جدید ترکیه با بالا بردن عوارض و مالیات ها، صادرات از ایران به کشور ترکیه به خصوص در زمینه مواد پتروشیمی را با محدودیت هایی مواجه کرده که باید آن ها را به طور دقیق بررسی کنید.

صادرات سیمان به ترکیه

صادرات سیمان به ترکیه

سیمان یکی از اجزای اصلی مصالح ساختمان است که همواره در صنایع مختلف نقش مهمی داشته و کشور ما به علت تعدد منابع و همچنین تولیدات بالای داخلی، از کشورهای برتر تولید کننده آن شناخته می شود.

همین موضوع باعث شده تا صادرات سیمان به ترکیه نیز وضعیت خوبی داشته وو تاجران زیادی روی سود حاصل از آن سرمایه‌گذاری کنند.

توجه داشته باشید که سیمان صادراتی برای مورد توجه واقع شدن در بازار کشورهای خارجی از جمله ترکیه، باید فاکتورهای مختلفی داشته باشد که از جمله مهم ترین این فاکتورها، عملکرد مطلوب و بالا بودن کیفیت محصول است.

همچنین نرخ به صرفه و تولید سیمان مطابق با استانداردهای جهانی در گسترش این تجارت بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

برای صادرات از ایران به کشور ترکیه، به خصوص در زمینه مصالح ساختمانی و فولادی مدارک مختلفی نیاز است که اصلی ترین آن ها مجوز صدور، گواهی عدل بندی، گواهی استاندارد و کارت بازرگانی را شامل می شود.

صادرات میلگرد به ترکیه

صادرات میلگرد به ترکیه

امروزه صادرات آهن آلات یکی از رایج ترین راه های کسب درآمد به شمار می رود که میلگرد نیز یکی از قطعات کاربردی و پرفروش آن هاست.

در حقیقت بازار فعال تولید این کالا در ایران باعث شده تا صادرات میلگرد به ترکیه و سایر کشورها گسترش پیدا کرده و مشتریان ثابتی داشته باشد.

بد نیست بدانید که تجارت در زمینه میلگرد در صورتی که با رعایت اصول و قوانین مورد نظر انجام شود، می تواند در زمان کوتاهی سودآور باشد.

چنانچه شما هم این کالا را برای صادرات از ایران به کشور ترکیه انتخاب کرده اید، باید به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید:

. دریافت و ثبت سفارش
. صدور پیش فاکتور
. آماده سازی و بسته بندی
. تعیین بهای گمرکی
. دریافت مجوزهای مربوط به صادرات کالا
. تحویل دادن محصول به گمرک
. بیمه کردن و انعقاد قرارداد حمل و نقل
. دریافت گواهی مبدا، بازرسی و صدور کالا

صادرات فلز به ترکیه

صادرات فلز به ترکیه

از مهم ترین محصولات جهت صادرات از ایران به کشور ترکیه می توان به فلزات مختلف اشاره کرد که پس از نفت و گاز و محصولات پتروشیمی سومین رده از لیست کالاهای صادراتی را به خودشان اختصاص داده اند.

جالب است بدانید که صادرات فلزات معمولا به تاجرهای نوپا توصیه می شود و از آنجایی که ایران در زمینه فلزات، سرزمینی غنی محسوب می‌شود،

می توان علاوه بر تولیدات داخلی، به کسب سود از راه صادرات آن ها نیز مشغول شد.

به خاطر داشته باشید که برای این نوع تجارت نیز باید به بازار هدف توجه کرده و تمامی اسناد و مدارک لازم برای صادرات و ارسال کالا را به طور کامل آماده سازی کنید

صادرات روی به ترکیه

صادرات روی به ترکیه

به طور کلی در روابط تجاری میان ایران و ترکیه، ایران نقش کشوری خام فروش را دارد، یعنی بیشتر کالاهای صادر شده از آن به شکل خام محبوب بوده و به دست کشور مقصد می رسد.

در این باره کالاهایی مانند فلز روی و مس، به شکل خام شان در رده سوم از کالاهای صادراتی به ترکیه محسوب می شوند که در صنعت استفاده گسترده ای دارند.

در حقیقت همین موضوع باعث شده تا ترکیه یکی از مشتریان دائمی این گروه از فلزات به شمار رود، اما همانطور که می دانید توجه به خواسته های مشتری و ارسال محصولاتی مطابق با ویژگی های خواسته شده نیز تاثیر زیادی در صادرات روی به ترکیه خواهند داشت.

کلام آخر
ما در این مطلب تلاش کردیم تا رایج ترین محصولات برای صادرات از ایران به کشور ترکیه را معرفی کرده و شما را با نکات مربوط به آن آشنا کنیم.

چنانچه شما هم قصد دارید که در این زمینه فعالیت کرده و تجارت تان را گسترش دهید، می توانید تمامی صادرات خود و حمل و نقل آن ها را به شرکت آراز تجارت اهرنجان بسپارید و با خیال راحت در زمینه کاری تان فعالیت کنید.