ترخیص کالا از گمرک توسط شرکت آراز تجارت اهرنجان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. خدمات ما
  4. chevron_right
  5. ترخیص کالا از گمرک توسط شرکت آراز تجارت اهرنجان

ترخیص کالا از گمرک

آیا شما هم به تازگی وارد حیطه صادرات و واردات شده یا اینکه سال هاست به این کار مشغول هستید؟ اگر جواب به این سوال مثبت باشد حتما از اهمیت ترخیص کالا از گمرک و قوانین آن اطلاع دارید. اما علاوه بر مواردی که یک تاجر باید بداند و مجوز هایی که باید کسب کند، شرکت ترخیص کالا نیز وجود دارد که می تواند با مشاوره و انجام امور این کار را آسان کند‌. در این مقاله با شرکت اراز تجارت اهرنجان همراه باشید تا ضمن بررسی نکات و موارد مربوطه به ترخیص کالا از گمرک ها به ویژه موارد مربوط به مرز ترکیه، درباره بهترین شرکت در این زمینه نیز صحبت کرده و اطلاعات لازم را ارائه کنیم.

ترخیص کالا از گمرک توسط شرکت آراز تجارت اهرنجان

با ترخیص کالا از گمرک بیشتر آشنا شویم

ابتدا قبل از اینکه درباره شرکت ترخیص کالا در مرز ترکیه بدانیم و اهمیت آن را بررسی کنیم، بهتر است تا با ترخیص کالا آشنا شده و اطلاعاتی از آن را به دست آوریم. همان طور که بیان شد هر فرد که قرار است تجارت و صادرات و واردات را انجام دهد، نیاز است تا مدارک یا مجوز هایی را برای این کار تهیه کند.
به عبارت دیگر کالا یا کالاهای مربوطه باید به گمرک اظهار شوند و از محل آن خروج کنند. این فرآیند یا توسط تاجر با نماینده قانونی شرکت صاحب کالا انجام می شود. در این حالت فرآیندی وجود دارد که فرد با تجربه در این زمینه آن را با گذراندن مراحل قانونی طی کرده و کالا را خارج می کند. بعد از اینکه کالا به گمرک می رسد، در انبارهای این محل قرار می گیرد‌. سپس با توجه به مدارک و اسناد فروشنده، خریدار و شرکت حمل کننده بار می توان قبض انبار را دریافت کرد.
بعد از آن ترخیص کار که یا صاحب کالا یا نماینده مخصوص ترخیص کالای شرکت است با انجام فرآیند و ارائه مدارک مشخص شده، کالا را وارد کشور می کند. بسیار مهم است که این مراحل به درستی انجام شود و قوانین نیز صحیح انجام شود. در این صورت با پرداخت کمترین هزینه می توان کالا را به راحتی از گمرک خارج کرد. در ادامه به مراحل ترخیص کالا از کمرگ و قوانین آن می پردازیم.

مراحل ترخیص کالا از کمرگ

بعد از اینکه درباره ترخیص کالا دانستیم بهتر است تا درباره مراحل ترخیص بدانیم و بررسی کنیم که یک شرکت ترخیص کالا اگر بخواهد برای کار ما فرآیند را آغاز کند، دقیقا باید چه کاری را انجام دهد. ابتدا یک چارت مراحل ترخیص کالا از گمرک را در اینجا نشان می دهیم تا یک شمای کلی از مراحل را در نظر داشته باشید، سپس به بررسی تمامی این مراحل به ترتیب می پردازیم.

۱. اطلاعات از طریق سیستم EPL وارد می شود. => ۲. کالا ارزیابی می شود. => ۳. مجوزهای لازم بیان شده و اخذ می شوند‌. => ۴. کارشناس سرویس. => ۵. به صندوق برای پرداخت هزینه مراجعه می شود. => ۶. کالا از گمرک خارج می شود‌.

ورود اطلاعات در وب سایت مربوطه فرامرزی

ابتدا باید اطلاعات فرم اظهار نامه کالا که می تواند از قبل آماده شده باشد را در سامانه ای به نام تجارت فرامرزی وارد کنید. وب سایت تجارت فرامرزی برای ارائه اطلاعات آماده است و باید مشخصات خود به همراه کالا را در آن وارد کنید.

بررسی کالای صادراتی توسط کارشناس

این بخش را می توان توسط شرکت ترخیص کالا نیز پیگیری کرد. معمولا این بخش برای کالاهای صادراتی انجام می شود و کارشناس بررسی می کند که آیا تاجر بدهی به گمرک دارد یا خیر. در صورت داشتن بدهی کالا به عنوان وثیقه تا صدور بدهی در انبار باقی می ماند‌.

ارزیابی کالا در طی پروسه ترخیص از گمرک

ارزیابی کالا

بعد از اینکه کارشناس کالا را تایید کرد از طرف وی یک ارزیاب تعیین می شود تا کالا را بر اساس مشخصاتی که صاحب کالا در وب سایت ثبت کرده است ارزیابی کند. در این مرحله یا کالا در انبار گمرک یا در حمل کامیون و یا در محل شرکت صاحب کالا ارزیابی می شود. برای ارزیابی کالا آزمایش می شود، مجوزها، گواهینامه ها، بیمه نامه ها، بارنامه شرکت حمل و نقل بین المللی، فاکتور فروشنده و غیره مورد بررسی قرار می گیرند. بعد از آن باید قبض انبار صادر شده و اگر شرکت ترخیص کالا در این مرحله وجود داشته باشد باید وکالت خود را نیز برای ارزیابی ارائه دهد.

دریافت شماره کوتاژ

زمانی که ارزیابی به درستی انجام شود به صاحب کالا یا تاجر شماره کوتاژ داده می شود. این شماره جز اسناد رسمی است برای کار تاجر سندیت ایجاد می کند.

واریز هزینه ها در صندوق

سپس تاجر باید مبلغ عوارض و فیش های بانکی مربوطه را به صندوق واریز کند و فیش واریز را به بخش ارزیابی بدهد‌. صندوق عملیات حسابداری را بررسی می کند و پروانه گمرکی را صادر می کند. پروانه همان جواز سبز است که قبلا به صورت فیزیکی اما امروزه به صورت آنلاین صادر می شود‌.

خارج کردن کالا از انبار

اگر تمامی این مراحل به درستی انجام شوند، صاحب کالا به همراه رسید به درب خروج هدایت می شود. البته این بدان معنا است که مانعی برای ورود کالا به کشور یا خروج آن وجود ندارد. اگر شرکت ترخیص کالا وجود داشته باشد می تواند این مراحل را با سرعت بیشتر و کمترین مانع انجام دهد.

هزینه ترخیص کالا از گمرک چقدر است؟

برای اینکه کالا از‌ گمرک ترخیص شود نیاز است تا در گمرک مبالغی را پرداخت کنید. این هزینه ها مربوط به هر کدام از مراحل ترخیص کالا است و از باربری، انبارداری، آزمایشگاه و ارزیابی شروع شده و به صندوق و خروج از گمرک می رسد‌. گاهی ممکن است این هزینه ها بسیار بالا برود‌. از این رو تاجر توانایی خروج کالای خود را نداشته باشد.
البته هر سال برای هر‌ مبلغی که باید برای این مراحل پرداخت شود تعرفه هایی در نظر گرفته می شود. بنابراین برای اطلاع از مبلغ دقیق هزینه ها باید به روز اقدام کنید. یک شرکت ترخیص کار در این زمینه نیز به شما کمک می کند‌‌. آن ها تعرفه ها را به خوبی دانسته و در کاهش هزینه ها به شما کمک خواهند کرد.

مراحل ترخیص کالا از گمرک به روایت تصویر

قوانین ترخیص کالا شامل چه مواردی هستند؟

علاوه بر مواردی که در بالا بیان کردیم و مراحل ترخیص کالا قوانین دیگری نیز وجود دارند که هنگام ترخیص کالا در گمرک باید رعایت شوند. به عنوان مثال تاجر باید مسیرهای گمرکی را بشناسد. این مسیر ها شامل سبز، زرد و قرمز است و باید هر کدام به درستی طی شوند. هم چنین سود بازرگانی، مالیات، تسهیلات ارائه شده توسط دولت و حقوق گمرکی جز مهم ترین مواردی است که از این قوانین باید در نظر گرفته شود. در واقع ورود کالا جز درآمدهای کشور در نظر گرفته می شود.

بنابراین باید بخشی از ارزش کل کالا به عنوان حقوق گمرکی پرداخت شود که بسیار مهم است‌. هم چنین مدت زمان مشخصی نیز کالا می تواند در انبار گمرک باقی بماند. این هم جز قوانین مهم است که باید به آن توجه شود. ممکن است یک بازرگان از تمام این قوانین اطلاعی نداشته یا اینکه آن ها را به صورت ناقص انجام دهد. بنابراین از یک ترخیص کار یا شرکت ترخیص کالا کمک گرفته تا تمام مراحل قانونی را به درستی انجام شود.

ترخیص کالا از گمرک های مرزی با ترکیه به چه صورت انجام می شود؟

در هر پایانه مرزی از کشور برای ورود و خروج گمرکی قرار دارد که وظایف و مراحلی که در بالا بیان کردیم را انجام می دهد. علاوه بر قوانین و مراحلی که در بالا بیان کردیم، برای هر مرز بر اساس کالا و شرایطی که در منطقه وجود دارد، قوانینی جدا وجود دارند که اگر قصد ورود یا خروج کالا از مرز مورد نظر را داشته باشید، باید آن ها را رعایت کنید. با این حال به دلیل شلوغ بودن مرزهای ترکیه و کالاهایی که از این مرزها وارد می شوند، برای تاجران و شرکت های بازرگانی ترخیص کالا از گمرک ترکیه همیشه مورد توجه قرار می گیرد. از این رو در زیر گمرک های مهم ترکیه و قوانین آن ها را بررسی می کنیم.

ترخیص کالا از مرز بازرگان

گمرک بازرگان در شهرستان ماکو قرار داشته و نزدیک به شهر بازرگان کشور ترکیه است‌. کامیون هایی که از ترکیه و اروپا کالا وارد می کنند از این گمرک وارد می شوند‌. یک شرکت ترخیص کالا می تواند در این گمرک نماینده داشته تا به بازرگانان کمک کند‌. در این گمرک ترخیص به روش پیله وری از مزیت های در نظر گرفته شده است. انواع کالاها مانند پارچه، لوازم یدکی، درب، آسانسور، موتور صنعتی و غیره از این گمرک وارد می شود‌.

ترخیص کالا از گمرک سرو

گمرک سرو در آذربایجان غربی و نزدیک به شهر ارومیه قرار دارد. این گمرک نیز مخصوص کشورهای اروپایی و ترکیه است‌. ترخیص کالا از سرو مانند گمرکات دیگر است اما قوانین خاص دیگر نیز دارد که یک نماینده شرکت ترخیص کالا می تواند در این باره به تاجر کمک کند.

ترخیص کالا از گمرک رازی

گمرک رازی نیز یکی دیگر از پایانه های مرزی ترکیه است‌. این گمرک سه مرز با ترکیه دارد و از پایانه های جوان و فعال کشور است. این گمرک نیز دارای قوانین خاص خود است که معمولا شرکت ترخیص گمرک مخصوص ترکیه آن ها را به خوبی می شناسد. در این مرز رابطه ریلی و زمینی با ترکیه وجود دارد و بخاطر ترانزیت ریلی مدت زمان ترخیص کاهش پیدا می کند.

ترخیص کالای صادراتی توسط شرکت آراز تجارت اهرنجان

ترخیص کالای صادراتی در مرز های ترکیه چطور انجام می شود؟

از مرز های ترکیه کالاهای بسیاری به اروپا صادر می شوند که معمولا ارزش زیادی هم دارند. صادرات زعفران، نفت، خشکبار، آجیل و پلاستیک از دیگر انواع کالا بسیار بیشتر انجام می شود. قوانینی که در بالا به صورت کلی برای ترخیص کالا در گمرک بیان شد، برای گمرک های ترکیه نیز اتفاق می افتد‌. شما به عنوان بازرگان بهتر است تا کالاهای مجاز برای این کار را در نظر بگیرید. در این صورت بدون مشکلات احتمالی به راحتی می توانید صادرات را انجام دهید‌.
اگر قصد صادرات کالاهای دیگر را دارید، بهتر است تا با یک شرکت ترخیص کالا همکاری کنید. برای مرزهای ترکیه اگر شما زبان ترکی و قوانین را به خوبی بدانید، تاثیر به سزایی را روی کار شما خواهد گذاشت. شرکت های مربوطه در این زمینه به دلیل تجربه بالا و آشنایی با زبان و قوانین به راحتی شما را راهنمایی خواهند کرد‌.

برای انتخاب شرکت ترخیص کالا باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

پیش تر بیان کردیم که یک شرکت ترخیص کالا می تواند به راحتی به ما در امور گمرکی کمک کند و بسیاری از مشکلات در این زمینه را حل کند‌. بنابراین برای افرادی که در زمینه صادرات و واردات کم تجربه هستند یا اینکه به علت حجم بالای تجارت توان مدیریت برای آن ها کاهش یافته است، می توانند از این شرکت ها بهترین استفاده را ببرند. اما برای انتخاب یک شرکت مناسب باید نکاتی را رعایت کنید تا در این زمینه سود کرده باشید. ابتدا باید وظایف شرکت ترخیص کالا را بدانید.
این شرکت ها به صورت قانونی وکالت شما را به عنوان تاجر بر عهده گرفته و واردات، صادرات، ترخیص کالا، ثبت سفارش و حمل و نقل کالا را به همراه موارد دیگر انجام می دهند. هم چنین این شرکت ها تمامی قوانین گمرکی را می دانند و می توانند کارت بازرگانی را برای شما فراهم کنند و مدارک و مجوز های لازم را دریافت کنند. ترخیص کالا با سرعت بسیار بالا با استفاده از این شرکت ها انجام شده و هزینه های ناشی از عوارض و جریمه ها نیز کاهش می یابد‌.

بهترین شرکت ترخیص کالا

بعد از اینکه اطلاعات کافی درباره ترخیص کالا از کمرگ به ویژه گمرک ترکیه پیدا کردید و از اهمیت یک شرکت ترخیص کالا در این زمینه با خبر شدید، بهتر است به یکی از بهترین ها در این زمینه بپردازیم. شرکت آراز تجارت اهرنجان یکی از موفق ترین شرکت ها در زمینه کشف بازار، شناسایی محصولات و خدمات بین المللی، پیگیری رویه تجارت به همراه مذاکره، انجام امور گمرکی و ترخیص کالا و غیره به خصوص بین ایران و ترکیه تجربه بالایی دارد.
این شرکت روند پیچیده صادرات و واردات را برای تاجران و بازرگانان آسان کرده ‌و حتی توسط ماشین های مجهز حمل و نقل را هم انجام می دهد‌. شرکت آراز تجارت اهرنجان تمامی وظایف یک شرکت ترخیص کار را به طور صحیح انجام داده و یکی از معدود شرکت هایی است که برای حمل و نقل خود گارانتی به صورت ۱۰۰ درصدی را فراهم کرده است.

و در آخر

شرکت ترخیص کالا یکی از مهم ترین نهاد هایی است که برای امور صادرات و واردات به ویژه ترخیص کالا از گمرک می تواند به بازرگانان و تاجران کمک کند. از این رو نیاز است تا در انتخاب این شرکت ها دقت کرده و با بهترین ها قرارداد بسته شود. شرکت آراز تجارت اهرنجان می تواند یکی از قابل اعتمادترین شرکت ها در این زمینه است. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت این شرکت با همین نام مراجعه کرده و مشاوره خود را انجام دهید.