ترخیص کالا از گمرک

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. خدمات ما
  4. chevron_right
  5. ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا

ترخیص کالا از گمرک طولانی ترین و حساس ترین پروسه اداری کشور ترکیه می باشد که نیازمند اطلاع دقیق از قوانین گمرکی است. ترخیص کالا به قدری مهم و تخصصی است که عدم آگاهی از قوانین دائم التغییر گمرک و آئیین نامه اجرائی آن می تواند خسارات جبران ناپذیری را به بازرگان و یا خود ترخیص کار وارد نماید.

شرکت آراز تجارت اهرنجان با کادر مجرب خود در گمرک های سراسر کشور ترکیه خدمات ترخیص کالا را از تمامی گمرکات این کشور ارائه می نماید.

هنگامی که کالا توسط شخص یا سازمانی خواهان واردشدن به کشور می شود،این محموله باید به صورت سفارشی ترخیص شود.و در اوین اقدام باید توسط راه های زمینی دریایی و یا هوایی به گمرک مربوطه که در ابتدا اعلام شده است حمل شود.

ترخیص کالا توسط کارگزاری ها یا شرکت هایی که مجوز های مربوطه رو از خود گمرک برای این منظور اخذ کرده اند انجام شود که لازمه آن داشتن کارت بازرگانی و …. می باشد.

هر کشور بنابه قوانین اجتماعی و اقتصادی یک سری کالاهای ممنوعه و یک سری کالا هایی که نیاز به اخذ مجوز های خاص خود را دارند از جمله مشروبات الکلی،حیوانات و فراورده های حیوانی،سلاح و مهمات،گوشت و فراورده های گوشتی،شیرلبنیات پنیر،گیاهان و محصولات گیاهی،طیور ، و فراورده های طیور،نفت و فراورده های نفتیو … تحت مجوز صادر شده و زیر نظر قوانین کشور مربوطه انجام شود.

اقلام دیگری مانند مواد هنری، مصنوعات و عتیقه جات، اموال فرهنگی، مواد خطرناک و سمی، محصولات ممنوعه بین المللی مانند عاج و غیره معمولاً برای واردات به کشور ممنوع هستند.